10 arsyet absurde dhe qesharake pse njerëzit vendosën të divorcohen

0

Si rregull, ne mendojmë se vetëm çështjet serioze duhet t’i bëjnë njerëzit ta konsiderojnë divorcin. Por nganjëherë çiftet vendosin të prishen për shkak të gjërave të çuditshme dhe madje shume absurde.

10. Rrjetet sociale

Ne shpenzojmë shumë kohë në faqet e mediave sociale në ditët tona. Por disa njerëz vetëm të çmenden për këtë. Për shembull, një grua nga India vendosi të divorcohej nga burri pasi nuk e ndryshoi statusin e marrëdhënieve të saj për t’u martuar në Facebook

9. Enët e palara

A mund të imagjinoni se një filxhan i ndyrë mund të jetë shkak për divorc? Mateu nuk e besoi as këtë. Por gruaja e tij e la atë, sepse ai e linte goten e tij në lavaman.

8.Injorimi i teksteve

Herën tjetër që vendosni të lexoni një mesazh me tekst dhe të mos përgjigjeni, mendoni dy herë që të mund të përdoren kundër jush në gjykatë. Një grua nga Tajvani u divorcua me burrin e saj, sepse ai nuk iu përgjigj mesazheve të saj pas leximit të tyre. Ajo madje i tregoi tekstet e saj si dëshmi se ai e kishte injoruar atë

7.Mënyra e keqe e sjelljes në tavolinë

Një grua kuvajtiane bëri kërkesë për divorc vetëm pasi u martua për një javë, sepse ajo zbuloi se burri i saj preferon të përdorë bukë dhe jo një pirun për të ngrënë bizele. Gruaja tha se ishte tronditur nga sjelljet e tij të dobëta.

6.Larje – hekurosje rrobash

Një tifoz futbolli u divorcua me gruan e tij për shkak të një problemi të rrobave. Ai mblodhi autografe të lojtarëve të futbollit në maicen e tij dhe gruaja e tij vendosi të lante këtë maicë. Si rezultat, të gjitha autografet u zhduken.

5. Makijazhi

Vetëm disa ditë pas martesës së tij, një burrë u nda me gruan e tij pasi e pa atë pa makijazh. 34-vjeçari besonte se ajo nuk dukej aq e bukur sa para dasmës. Ai akuzoi gruan 28 vjeçare se e ka mashtruar duke përdorur kaq shumë kozmetikë, duke përfshirë qerpikët e rremë.

4 .Pikëpamjet politike

Pas 22 vjetësh së bashku, një grua nga Kalifornia vendosi të divorcoje burrin e saj pasi zbuloi se ai votoi për Donald Trump. Gayle McCormick thotë se ajo ndihej e tradhëtuar.

3. Pastrimi

Në vitin 2009, një grua gjermane divorcoi burrin e saj pas 15 vjetësh së bashku. Ajo thotë se ajo ishte e ngopur me të duke pastruar gjithë kohën.

2. Letra dashurie

Në Itali, një burrë 99-vjeçar vendosi t’i japë fund martesës së tij prej 77 vjetësh. Ai kishte gjetur letra që gruaja e tij kishte shkruar tek një dashnor sekret në 1940.

1.Nofka në telefon

Në vitin 2009, një grua saudite u divorcua me burrin e saj prej 17 vjetësh të martuar, kur mësoi për emrin që e quante. Një herë, ajo shikoi përmes kontakteve në telefon dhe erdhi në numrin e saj të ruajtur nën emrin “Guantanamo”, një burg ushtarak në Shtetet e Bashkuara. Gruaja u ofendua dhe kërkoi menjëherë divorc edhe pse ai tha se mendonte se ishte qesharake dhe vetëm një shaka pa kuptim.