“Studentët e Revoltuar” apel studentëve: Leni ligjëratat nesër, ejani në protestë!

0

“Studentët e Revoluar” në faqen e tyre zyrtare në facebook nëpërmjet një postimi u bëjnë thirje të gjithë studentëve që nesër (e Martë) të bojkotojnë ligjëratat dhe t’ju bashkohen në protestë, përcjell Infomagazin.net

Në vijim keni tekstin të thirjes për protestë nga grupi nismëtar i organizimit të protestës:

Apel të gjithë studentave:

“Leni ligjeratat neser dhe hajdeni në protestë..
Kush profesor apo profesoresh ju ben presion të mbani ligjeratë na dergoni emrat dhe mbiemrat do i nxjerrim në mediume..”- kanë shkruar “Studentët e Revoltuar”./Infomagazin.net/