El Cheka në përgjimin e radhës zbulon: Ali Ahmeti takohet me Millosheviqin

DUHET LEXONI

Udhëtimi në Barcelonë, zbardhet mashtrimi i radhës i Erion Veliajt

Erion Veliaj ka mashtruar për paratë e udhëtimit në Barcelonë. Udhëtimi nuk u pagua nga Fusha. 2 ditë në...

Vjedhje e rëndë në një xhami në Gostivar, publikohen pamjet

Në Gostivar gjatë fundjavës është regjistruar një vjedhje në një objekt fetar, përkatësisht në një xhami. Siç njoftojnë nga MPB,...

McLaren 720S pjesë e edicionit special, të ndërtuar vetëm për pistat e Evropës

Kjo makinë do të ndërtohet në pesë versione, që t’i përshtate pesë pistave të ndryshme Super-makina McLaren 720S – me...

Në bombën e publikuar sot nga El Cheka kur Ahmeti i tregon Grubit kujtimet e tij për periudhën e ish-Jugosllavisë ai me nostalgji tregon se si i shoqëronte në atë kohë përfaqësuesit e lartë të Federatës për të realizuar takime me Milloshevicin.

InfoMagazin

Në vijim teksti origjinal:

Derguar nga Sami Ukshini Val Zeka dhe Shek Hallaqi

ALI AHMETI i tregon Artan Grubit kujtimet e tij ne vitet 90-ta ne federaten e Jugosllavis qe ja ka kujtuar Kasovski gjat nje bisede, dhe si Aliu ateher ishte edhe shoqerus i disa njerzve te afert te Federates si qe thot vet qe kan patur takime me Milloshevicin por ky i ka cuar ne kopshtin zologjik e jo ne hotel.

Ahmeti dhe Grubi deri tani janë ndër personat që kanë qenë më të zëshëm në bombat e publikuara deri më tani.
Ndërkohë që këto biseda kanë shkaktuar shumë huti dhe indinjatë në opinion, BDI vazhdon të luaj lojërat e veta politike duke iu shmangur në maksimum kësaj çështje.

- Advertisement -
- Advertisement -

LAJMET TË FUNDIT

SHBA, Zoom vazhdon të përdoret nga ushtria dhe punonjës të qeverisë

Ushtria amerikane dhe punonjësit e qeverisë vazhdojnë të përdorin aplikacionin popullor të videokonferencave Zoom për punë zyrtare, megjithë paralajmërimet...

Partia Liberale Egjiptiane e dënon dëmtimin e varrezave të komuniteteve rom, ashkali dhe egjiptian në Rahovec

Partia Liberale Egjiptiane bën të ditur se përfaqësuesi i kësaj partie, Veton Berisha pranoi informatë nga një qytetar i komunitetit egjiptian nga Komuna e...

Masa më të rrepta kundër COVID-19/ Miratohen rregullat për hyrjen në Gjermani

Gjatë ditës së sotme, në Gjermani kanë hyrë në fuqi rregulla më të rrepta të hyrjes në vend, për shkak të pandemisë COVID-19.   Në...

Kush duhet të vendosë maskë? Kreu i OBSH-së tregon cila janë kategoritë që e kanë të domosdoshme

Kreu i OBSH në Tiranë, Raul Gonzalez ka treguar se cilët janë kategoritë që duhet të përdorin maska. "Edhe kjo është një çështje që ka...

iOS 14 do të ndryshojë mënyrën sesi përdorni iPhone

Përditësimi i ardhshëm i iPhone do të ketë një funksion të ri cili lejon përdorimin e disa aplikacioneve pa pasur nevojë ti shkarkoni dhe...
- Advertisement -

MË SHUMË ARTIKUJ

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: