Еден загинат и четворица повредени во судар кај Тополчани

0

Едно лице го загуби животот а уште четири други се повредени во сообраќајната несреќа која во саботата рано попладнето се слили на магистралниот пат Прилеп – Битола.

Околу 12,40 часот на магистралниот пат Прилеп – Битола кај селото Тополчани се случила сообраќајна незгода меѓу патнички автомобила „апел астра“ и „цитроен берлинго“, управувано од 46-годишно лице од Битола.

Според информациите од битолската полиција во незгодата починал возачот, а повредени се четири лица кои се пренесени во болницата во Битола и според првичните информации на полицијата тие не се во животна опасност.