Federer mes dhimbjesh në shpinë, pëson humbje kundër Dimitrovit

DUHET LEXONI

Udhëtimi në Barcelonë, zbardhet mashtrimi i radhës i Erion Veliajt

Erion Veliaj ka mashtruar për paratë e udhëtimit në Barcelonë. Udhëtimi nuk u pagua nga Fusha. 2 ditë në...

Vjedhje e rëndë në një xhami në Gostivar, publikohen pamjet

Në Gostivar gjatë fundjavës është regjistruar një vjedhje në një objekt fetar, përkatësisht në një xhami. Siç njoftojnë nga MPB,...

McLaren 720S pjesë e edicionit special, të ndërtuar vetëm për pistat e Evropës

Kjo makinë do të ndërtohet në pesë versione, që t’i përshtate pesë pistave të ndryshme Super-makina McLaren 720S – me...

Vetëm 15 minuta pas çerekfinales, rreth mesnatës me kohën lokale, Roger Federer u paraqit para reporterëve në turneun US Open.

Me sa duket i pakënaqur që turneu mbaroi në këtë mënyrë, me një dëmtim, zvicerani së pari zgjidhi atë që e shqetësoi në ndeshjen me Grigori Dimitrovin

“Unë isha duke kërkuar trajtim në pjesën e sipërme të shpinës, afër qafës. U përpoqa ta qetësoja me një masazh, për të parë nëse dhimbja mund të zvogëlohej, nëse mund të bëhesha më mirë. Ky është momenti i Grigorit dhe jo imi e trupit tim. Kështu që gjithçka është mirë”, tha kampioni shumëfisht i tenisiti.

Tenisti 38-vjeçar pësoi humbje kundër kolegut bullgar me rezultat 3-1, në sete 3:6, 6:4, 3:6, 6:4 dhe 6:2. Kur u pyet kur e ndjeu se ishte në telashe në këtë ndeshje, ai tha se gjithçka filloi të përkeqësohet në setin e katërt.

“Kur nuk funksionon, gjithmonë ndjehesh keq. Kishte raste kur ndihesha sikur isha vazhdimisht në avantazh. Kam pasur një shans të kthehem në setin e katërt. Fillimi i këtij seti nuk ishte ideal”, pohoi ai dhe më tutje shtoi “Ndjeva një problem këtë pasdite. Mendova se isha akoma në gjendje të luaj. Kështu që bëra çmos. Nuk ishte e vështirë të hiqja dorë nga diçka. Grigor ishte në gjendje të më rrahë. Unë kam luftuar me të gjitha mënyrat, kështu që është mirë”, shtoi Federer.

Ndryshe, zvicerani kujtojmë se në të kaluarën turneun e hapur amerikan e ka fituar pesë herë në karrierë.

- Advertisement -
- Advertisement -

LAJMET TË FUNDIT

Bardhyl Alia: Këndvështrimi i situatës në RMV

Shkruan Bardhyl Alia:   Më pyetën Me pyeten çfar eshte kendveshtrimi  im  ndaj  situates ne Maqedoni( RMV) çfar kendveshtrimi prêt prej meje ,...

Më 12 prill do jemi në vendlindje për të mbështetur Aleancën për Shqiptarët

Aleanca për Shqiptarët-dega për Zvicërr ka mbajtur mbledhje ku është diskuruar rreth aktiviteve politike me theks të veçantë zgjedhjet e përgjithshme që do të...

Ziadin Sela nga Tirana: Qeveria LSDM-BDI e ka humbur që moti betejën me krimin dhe korrupsionin

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela në një intervistë për Euronews Albania, ka deklaruar se Qeveria aktuale e koalicionit LSDM-BDI ka dështuar në...

Ish ushtari i UÇK-së: ‘Me pas ditë që vjen kjo ditë asnjëherë nuk do tua kisha ruajtur shpinën’

Ish pjestari i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare Ramush Hasallari, ka thumbuar kreun e Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmetin nëpërmjet një fotografie të postuar në...

Ziadin Sela apel administratorëve shqiptarë: Ju garantojmë mbështetje dhe avansim

Ziadin Sela i shoqëruar nga kryesia e ngushtë po vazhdon takimet me qytetarët duke bashkëbiseduar me ç'do shqiptarë për të dëgjuar hallet,sugjerimet,këshillat por dhe...
- Advertisement -

MË SHUMË ARTIKUJ

error: Content is protected !!