Sa kushtojnë iPhone e rinj në 15 vende të ndryshme?

DUHET LEXONI

Udhëtimi në Barcelonë, zbardhet mashtrimi i radhës i Erion Veliajt

Erion Veliaj ka mashtruar për paratë e udhëtimit në Barcelonë. Udhëtimi nuk u pagua nga Fusha. 2 ditë në...

Vjedhje e rëndë në një xhami në Gostivar, publikohen pamjet

Në Gostivar gjatë fundjavës është regjistruar një vjedhje në një objekt fetar, përkatësisht në një xhami. Siç njoftojnë nga MPB,...

McLaren 720S pjesë e edicionit special, të ndërtuar vetëm për pistat e Evropës

Kjo makinë do të ndërtohet në pesë versione, që t’i përshtate pesë pistave të ndryshme Super-makina McLaren 720S – me...

Pas aktivitetit të 10 Shtatorit ku Apple prezantoi tre iPhone të rinj, mbase jeni duke menduar për të blerë një të tillë.

Modeli 11 Pro Max është iPhone më i shtrenjtë që aktualisht mund të blini ndërsa iPhone 8 është opsioni më i lirë ende në shitje nga Apple.

iPhone mund ta blini edhe direkt nga Apple por çmimi mund të ndryshojë në vende të ndryshme të botës.

Zakonisht vendet me koston më të lartë të jetesës zakonisht kanë edhe çmimet më të larta por me iPhone gjërat ndryshojnë.

Më poshtë gjeni renditjen e kostos së modeleve 64GB të iPhone për 15 vende të ndryshme. Kujtojmë se për Turqinë, Brazilin dhe Filipinet ende nuk janë publikuar çmimet e telefonëve të rinj të Apple.

iPhone 11
SHBA: $699

Britani:£729, ose $911

Australia: A$1199, ose $812

Kanada: C$979, ose $734

Japoni:¥ 74800, ose $693

Kinë: RMB 5499, ose $775

Meksikë: Mex$17,499, ose $900

Gjermani:€ 799, ose $880

Suedi: SEK 7,895, ose $812

Itali:€839, ose $924

Rusi: 59,990 pyb, ose $938

Brazil: n/a

Poloni: zŁ 3599, ose $905

Filipine: n/a

Turqi: n/a

iPhone 11 Pro
SHBA: $999

Britani:£1049, ose $1,311

Australia: A$1749, ose $1,265

Kanada: C$1,379, ose $1,039

Japoni: ¥ 106,800, ose $990

Kinë: RMB 8699, ose $1,227

Meksikë: Mex$24,999, ose $1,286

Gjermani: € 1,149, ose $1,265

Suedi: SEK 12,995, ose $1,337

Itali: €1189, ose $1,309

Rusi: 89,990 pyb, ose $1,407

Brazil: n/a

Poloni: zŁ 5199, ose $1,307

Filipine: n/a

Turqi: n/a

iPhone 11 Pro Max
SHBA: $1099

Britani: £1149, ose $1,436

Australia: A$1899, ose $1,286

Kanada: C$1,519, ose $1,145

Japoni: ¥ 119,800, ose $1,110

Kinë: RMB 9599, ose $1,354

Meksikë: Mex$27,999, ose $1,414

Gjermani: € 1,249, ose $1,375

Suedi: SEK 14,295, ose $1,470

Itali: €1289, ose $1,419

Rusi: 99,990 pyb, ose $1,564

Brazil: n/a

Poloni: zŁ 5,699, ose $1,433

Filipine: n/a

Turqi: n/a

- Advertisement -
- Advertisement -

LAJMET TË FUNDIT

Shkarkohen drejtuesit e Postës (VIDEO)

Disa jashtë, e tjerët brenda.Kështu, në një veprim të habitshëm, policia po ruante objektin qendror të Postës së Kosovës,...

Zaev: Ruajuni dhe ndiqni rekomandimet

Shkup, 10 prill 2020 (INFOMAGAZIN) – Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev sonte në profilin e tij në Fejsbuk ka shkruar se rezultati i testit të...

Koronavirus e “shet” Sportingun

Të gjithë lojtarët e Sportingut të Lisbonës janë në shitje. Klubi portugez, por jo vetëm, duhet të vlerësojë pasojat që do të shkaktohen nga...

Komunat bashkë kundër Covid-19 (VIDEO)

Krerët e pushteteve lokale u mblodhën sot në Drenas.Këshilli i Kryetarëve të Komunave të Kosovës u morën vesh që të vazhdojnë masat e kufizimit...

Prekëse: Foshnja katër ditëshe bëhet viktima më e re e koronavirusit

Një foshnje, e cila nuk është identifikuar, ka vdekur në qytetin Natal pasi kishte lind para kohe në orët e hershme të 3 prillit,...
- Advertisement -

MË SHUMË ARTIKUJ

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: