Modeli i ardhshëm Galaxy Fold do të shitet globalisht

DUHET LEXONI

Udhëtimi në Barcelonë, zbardhet mashtrimi i radhës i Erion Veliajt

Erion Veliaj ka mashtruar për paratë e udhëtimit në Barcelonë. Udhëtimi nuk u pagua nga Fusha. 2 ditë në...

Vjedhje e rëndë në një xhami në Gostivar, publikohen pamjet

Në Gostivar gjatë fundjavës është regjistruar një vjedhje në një objekt fetar, përkatësisht në një xhami. Siç njoftojnë nga MPB,...

McLaren 720S pjesë e edicionit special, të ndërtuar vetëm për pistat e Evropës

Kjo makinë do të ndërtohet në pesë versione, që t’i përshtate pesë pistave të ndryshme Super-makina McLaren 720S – me...

Duket se thashethemet e hershme në lidhje me Samsung Galaxy Fold si një pajisje e kufizuar kanë qenë të sakta.

Kjo pasi deri më tani, vetëm një pjesë e vogël e vendeve në botë, të tilla si Koreja e Jugut dhe SH.B.A, duket se po e marrin telefonin.

Kjo është plotësisht e kuptueshme pasi Samsung ndoshta do të dëshironte të testonte tregun përpara se të merrte më shumë burime për prodhimin.

Tani SamMobile po raportojnë se me Galaxy Fold të gjeneratës tjetër, Samsung ka në plan ta bëjë atë në dispozicion në të gjithë botën, duke dhënë kështu një shans për të zotëruar pajisjen.

Sigurisht, çmimi aktual i Galaxy Fold po i largon disa klientë pasi është gati dyfishi i çmimit të një telefoni aktual premium.

Shpresojmë që me planifikimin e Samsung për një disponueshmëri më të gjerë, çmimet mund të ulen.

Kjo gjithashtu duket se është në përputhje me thashethemet e mëparshme që sugjerojnë se Galaxy Fold potencialisht mund të jetë një lansim vjetor, ku potencialisht mund të zëvendësojë serinë Galaxy Note (i cili mund të shkrihet në serinë Galaxy S) si telefoni i dytë i Samsung për vitin.

- Advertisement -
- Advertisement -

LAJMET TË FUNDIT

Sveçla dhe Qalaj kanë bërë dhurimin vullnetarë të gjakut

Ushtruesi i detyrës së ministrist të Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, njëherësh Koordinator i Grupit Ndër-institucional për Menaxhimin...

Epidemiologia paralajmëron qytetarët: Masat do të lehtësohen

Epidemiologia Rovena Daja, në një lidhje të drejtpërdrejtë me studion në A2, deklaroi se në Shqipëri “do të vijojmë ta kemi kurbën e sheshtë,...

Katër të punësuar në televizionin Kanal 5 janë në vetizolim

Shkup, 10 prill 2020 (INFOMAGAZIN) – Një përfaqësues i televizionit “Kanal 5” në konferencën e sotme për shtyp të Ministrit të Shëndetësisë Venko Filipçe, informoi...

Norwichi transferon sulmuesin Sinani me prejardhje nga Dragashi

Norwich City ka nënshkruar me sulmuesin nga Luksemburgu,  Danel Sinani. Lojtari ka nënshkruar kontratë tri vjeçare me ekipin anglez dhe do nis aventurën në ishull nga...

KMDLNJ: Kërkojmë përgjegjësi për dëmtimin e varrezave të romëve, ashkalinjve dhe egjiptasve në Rahovec

Këshilli për mbrojtjen e të drejtave dhe të lirive të njeriut ka reaguar për dëmtimin e varrezave të Romëve, Ashkalive dhe Egjiptasve në Rahovec.“KMDLNJ...
- Advertisement -

MË SHUMË ARTIKUJ

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: