Bentley-tank, projekti i “çmendur” i rusëve

DUHET LEXONI

Udhëtimi në Barcelonë, zbardhet mashtrimi i radhës i Erion Veliajt

Erion Veliaj ka mashtruar për paratë e udhëtimit në Barcelonë. Udhëtimi nuk u pagua nga Fusha. 2 ditë në...

Vjedhje e rëndë në një xhami në Gostivar, publikohen pamjet

Në Gostivar gjatë fundjavës është regjistruar një vjedhje në një objekt fetar, përkatësisht në një xhami. Siç njoftojnë nga MPB,...

McLaren 720S pjesë e edicionit special, të ndërtuar vetëm për pistat e Evropës

Kjo makinë do të ndërtohet në pesë versione, që t’i përshtate pesë pistave të ndryshme Super-makina McLaren 720S – me...

Një grup rusësh kanë krijuar atë që e quajnë “Ultratank”. Bëhet fjalë për një makinë Bentley të cilës i kanë vënë zinxhirë poshtë.

Ky mjet, që praktikisht është një Bentley Continental GT me elementë tanku, arrin shpejtësinë maksimale 130 km/h.

Gjithsesi, krijuesit e Ultratankut thonë se nuk e kanë përfunduar krejtësisht dhe besojnë se do ta bëjnë që të arrijë deri në 321 km/h.

   

- Advertisement -
- Advertisement -

LAJMET TË FUNDIT

Takim kordinues mes rinisë së Aleancës dhe Alternativës

Kryetari i Forumit rinor të Aleancës për Shqiptarët, Omer Ajdini në rrjetin social fejsbuk ka shpërndarë një fotografi nga...

Dhjetë deputetët që turpëruan shqiptarët,po kush janë ata…!?

  Sot edhe zyrtarisht u konfirmua se megjithatë më 12 prill do të ket zgjedhje,pasi miratimit të ligjit për prokurinë dhe disa ligje tjera si...

Pritje madhështore nga Struganët për Aleancën për Shqiptarët

Struga fuqishëm mbështet ndryshimin me Aleancën për Shqiptarët Aleanca për Shqiptarët vazhdon të takojë qytetarët gjithandej nga Likova deri në Strugë. Kryetari i Aleancës Ziadin Sela...

Gjyla Çeliku: Bashkë me një grup intelektualësh do mbështesim opozitën e vërtet shqiptare Aleanca-Alternativa

Apel deri te Lëvizja Besa Unë Gjyla Çeliku, duke parë ikjen e rinisë dhe nevojën për ndryshim në vendin tonë, bashkë me bashkëshortin tim dhe...

BDI dje kërkonte Vetting, sot ka frikë të votojë Ligjin e Prokurorisë Publike?

Bashkimi Demokratik për Integrim, ende nuk ka vendosur që të votojë Ligjin për Prokurori Publike. Sipas informatave, ata janë kundër këtij ligji ku së...
- Advertisement -

MË SHUMË ARTIKUJ

error: Content is protected !!