YouTube Music zëvendëson Play Music, si aplikacioni muzikor i Android 10

DUHET LEXONI

Udhëtimi në Barcelonë, zbardhet mashtrimi i radhës i Erion Veliajt

Erion Veliaj ka mashtruar për paratë e udhëtimit në Barcelonë. Udhëtimi nuk u pagua nga Fusha. 2 ditë në...

Vjedhje e rëndë në një xhami në Gostivar, publikohen pamjet

Në Gostivar gjatë fundjavës është regjistruar një vjedhje në një objekt fetar, përkatësisht në një xhami. Siç njoftojnë nga MPB,...

McLaren 720S pjesë e edicionit special, të ndërtuar vetëm për pistat e Evropës

Kjo makinë do të ndërtohet në pesë versione, që t’i përshtate pesë pistave të ndryshme Super-makina McLaren 720S – me...

Nëse instaloni Android 10 në pajisjen tuaj dhe po pyesni se ku ka shkuar aplikacioni Play Music, rezulton se Google ka njoftuar se me Android 10, ata kanë vendosur të zëvendësojnë aplikacionin Play Music – si aplikacionin e parainstaluar të muzikës, me YouTube Music, kështu që mos u habitni nëse e gjeni në vend të Play Music.

Sipas një postimi në Blogun në YouTube, “YouTube Music është udhëzuesi juaj personal përmes botës së plotë të muzikës – qoftë një këngë e re e hit, një perlë e vështirë për ta gjetur, ose një video muzikore e veçantë.

Fansat e muzikës në telefonët Android tani mund ta zhbllokojnë lehtësisht magjinë e YouTube Music, e cila do të instalohet në të gjitha pajisjet e reja që fillojnë me Android 10 (dhe Android 9), përfshirë serinë Pixel.”

Megjithatë, nuk do të thotë që Google ka përfunduar me Play Music.

Në fakt, përdoruesit që duan të instalojnë përsëri Play Music në pajisjet e tyre në favor të YouTube Music, do të jenë në gjendje ta bëjnë këtë.

E vetmja gjë që duhet të bësh është të shkosh te Play Store dhe të kërkosh aplikacionin dhe mund ta ri-shkarkosh.

Nuk dihet me siguri pse Google e ka zëvendësuar Play Music me YouTube Music, mbase mund të jetë në një përpjekje për të ndihmuar në rritjen e abonuesve të shërbimit.

Ndërsa aplikacioni mund të ketë mungesë të disa veçorive të Play Music, shpresojmë që Google të arrijë ta azhurnojë atë në të ardhmen për ta sjellë së bashku me Play Music.

- Advertisement -
- Advertisement -

LAJMET TË FUNDIT

Humbja e BDI-së në zgjedhjet parlamentare të 12 prillit të këtij viti do jetë fitore për shqiptarët

Në zgjedhjet parlamentare të viti 2016, BDI-së iu përgjysmuan deputet. Por në njëfarë mënyre u dyfishua  ndikimi politik i...

Ekskluzive: Dorëhiqet kryetari i këshillit më të madhë vendorë të BDI në Kërçovë

Sipas informacioneve që ka siguruar portali Infomagazin, Lulzim Limani kryetar i këshillit më të madhë vendorë në Kërçovë ka dhënë dorheqje në shenjë revolte...

Sela pas takimit me Kurtin, në takim me aktivin politik të ASH Tetovë

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, sot ka realizuar takim me kryeministrin e Kosovës Albin Kurtin. Pas këtij takimi kreu i ASH-së, ka realizuar edhe...

Kush janë “hot” femrat që votojnë online për Lëvizjen Besa? ( foto)

Kush janë "hot" femrat që votojnë online për Lëvizjen Besa? ( foto) Sa më shumë që ofrohen zgjedhjet partitë politike bëjnë analizat dhe kalkulimet e...

Takimi i dytë mes Aleancës dhe Alternativës temë diskutimi programi zgjedhorë

Ja postimi i plotë nga faqja zyrtare e Alternativës: Sonte në selinë e Alternativës u zhvillua takimi i dytë mes grupeve të punës të koalicionit...
- Advertisement -

MË SHUMË ARTIKUJ

error: Content is protected !!