300 milionë euroshi i La Ligës që deri tani nuk ka treguar asgjë

0
dpatopbilder - 10.03.2019, Niedersachsen, Hannover: Fußball: Bundesliga, Hannover 96 - Bayer Leverkusen, 25. Spieltag in der HDI-Arena. Leverkusens Spieler jubeln nach dem 0:1 durch Leverkusens Kevin Volland (M). Foto: Swen Pförtner/dpa - WICHTIGER HINWEIS: Gemäß den Vorgaben der DFL Deutsche Fußball Liga bzw. des DFB Deutscher Fußball-Bund ist es untersagt, in dem Stadion und/oder vom Spiel angefertigte Fotoaufnahmen in Form von Sequenzbildern und/oder videoähnlichen Fotostrecken zu verwerten bzw. verwerten zu lassen. +++ dpa-Bildfunk +++

Me mungesën e vazhdueshme të Cristiano Ronaldos dhe problemet me lëndimet të Lionel Messit, La Liga është ende duke pritur me ankth që yjet e saj të ri të përtërirjnë shkëlqimin.

Antoine Griezmann, Eden Hazard dhe Joao Felix ishin emrat në buzët e të gjithëve gjatë verës, por asnjëri nga të tre nuk ka ofruar shumë spektakël në dy muajt e parë të sezonitFaza e adaptimit, të rinjë në kampionat dhe mungesa e përgatitjes fizike janë arsyet kryesore pas rënies së formës të treshes dhe nuk është rastësi që të tre u zëvendësuan këtë fundjavë, përcjell lajmi.net.