Giovani dos Santos pëson lëndim të rëndë, mund të pensionohet nga futbolli

DUHET LEXONI

Udhëtimi në Barcelonë, zbardhet mashtrimi i radhës i Erion Veliajt

Erion Veliaj ka mashtruar për paratë e udhëtimit në Barcelonë. Udhëtimi nuk u pagua nga Fusha. 2 ditë në...

Vjedhje e rëndë në një xhami në Gostivar, publikohen pamjet

Në Gostivar gjatë fundjavës është regjistruar një vjedhje në një objekt fetar, përkatësisht në një xhami. Siç njoftojnë nga MPB,...

McLaren 720S pjesë e edicionit special, të ndërtuar vetëm për pistat e Evropës

Kjo makinë do të ndërtohet në pesë versione, që t’i përshtate pesë pistave të ndryshme Super-makina McLaren 720S – me...

Givoani dos Santos ka pësuar lëndim të rëndë mbrëmë në përballje që e zhvilloi Club America ndaj Guadalajaras.

Sulmuesi meksikan e fitoi duelin ndaj Anonio Bresinos, por më pas mbrojtësi i Guadalarjas u rikthye mbrapa dhe e goditi atë në gju.

Tashmë është e njohur në Meksikën për rëndësinë që ka derbi, por kësaj radhe u zbeh nga lëndimi horror që pësoi Dos Santos.

Ish-sulmuesi i Tottenham Hotspurit nuk kishte shumë kohë që është ishte rikthyer nga lëndimi, ndërsa tani do të kalojë një kohë të gjatë jashtë fushës.

Ky lëndim mund të bëjë që Dos Santos të pensionohet përfundimisht nga futbolli, pasi mund t’i ketë këputur ligamentet e gjurit.

Ish-lojtari i Barcelonës u detyrua të largohej nga fusha me ndihmën e parë, duke shkuar më pas direkt në spital për tretman.

- Advertisement -
- Advertisement -

LAJMET TË FUNDIT

Humbja e BDI-së në zgjedhjet parlamentare të 12 prillit të këtij viti do jetë fitore për shqiptarët

Në zgjedhjet parlamentare të viti 2016, BDI-së iu përgjysmuan deputet. Por në njëfarë mënyre u dyfishua  ndikimi politik i...

Ekskluzive: Dorëhiqet kryetari i këshillit më të madhë vendorë të BDI në Kërçovë

Sipas informacioneve që ka siguruar portali Infomagazin, Lulzim Limani kryetar i këshillit më të madhë vendorë në Kërçovë ka dhënë dorheqje në shenjë revolte...

Sela pas takimit me Kurtin, në takim me aktivin politik të ASH Tetovë

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, sot ka realizuar takim me kryeministrin e Kosovës Albin Kurtin. Pas këtij takimi kreu i ASH-së, ka realizuar edhe...

Kush janë “hot” femrat që votojnë online për Lëvizjen Besa? ( foto)

Kush janë "hot" femrat që votojnë online për Lëvizjen Besa? ( foto) Sa më shumë që ofrohen zgjedhjet partitë politike bëjnë analizat dhe kalkulimet e...

Takimi i dytë mes Aleancës dhe Alternativës temë diskutimi programi zgjedhorë

Ja postimi i plotë nga faqja zyrtare e Alternativës: Sonte në selinë e Alternativës u zhvillua takimi i dytë mes grupeve të punës të koalicionit...
- Advertisement -

MË SHUMË ARTIKUJ

error: Content is protected !!