Logoja e Apple mund të ndriçohet në iPhone 12, kur merrni njoftime të reja

DUHET LEXONI

Udhëtimi në Barcelonë, zbardhet mashtrimi i radhës i Erion Veliajt

Erion Veliaj ka mashtruar për paratë e udhëtimit në Barcelonë. Udhëtimi nuk u pagua nga Fusha. 2 ditë në...

Vjedhje e rëndë në një xhami në Gostivar, publikohen pamjet

Në Gostivar gjatë fundjavës është regjistruar një vjedhje në një objekt fetar, përkatësisht në një xhami. Siç njoftojnë nga MPB,...

McLaren 720S pjesë e edicionit special, të ndërtuar vetëm për pistat e Evropës

Kjo makinë do të ndërtohet në pesë versione, që t’i përshtate pesë pistave të ndryshme Super-makina McLaren 720S – me...

Njerëzit kanë qenë në kërkim të dëshpëruar për mënyra për ta bërë që të ndizet logoja e Apple në pjesën e pasme të iPhone, që nga pajisja e debutuar në vitin 2007.

Disa madje kanë pasur sukses. Por duket se iPhone i ardhshëm i firmës Cupertino (i quajtur iPhone 12) mund të ofrojë funksionin si standard – logoja që ndriçohet sa herë që ka një njoftim të palexuar.

Zbuluar së pari nga Apple Insider, vërehet se kompania me emër frutash ka paraqitur një kërkesë për patentë për të përdorur logon në pjesën e pasme të iPhone si një dritë njoftimi.

Më konkretisht, Apple parashikon që drita të ndryshojë pamjen për të tërhequr vëmendjen në përgjigje të komunikimit në hyrje – një telefonatë ose një mesazh në WhatsApp, për shembull – dhe njoftime të tjera të lidhura me përdoruesit, si ngjarje kalendarike dhe alarme.

Patenta lë të kuptohet se mund ta bëjë këtë duke ndryshuar ngjyrën, duke u ndriçuar ose ndezur.
Sidoqoftë, ky nuk është një koncept plotësisht i ri.

Siç është cekur nga The Verge, logoja në pjesën e pasme në Motorola One Zoom ndizet si një LED njoftimesh dhe jo sikur lexues i gjurmëve të gishtërinjve, siç ishte rasti në modelet e mëparshme.

- Advertisement -
- Advertisement -

LAJMET TË FUNDIT

Britani, 980 të vdekur nga COVID-19 në 24-orëshin e fundit

Britania e Madhe regjistruar sot 980 vdekje shtesë nga pacientët me COVID-19, një rekord tjetër i ri në vend. “Me shifrat e fundit, numri i...

Publikimet tregojnë se tek pacientët në makina respiratore vdekshmëria është rreth 98 për qind, thotë Filipçe

Shkup, 10 prill 2020 (INFOMAGAZIN) – Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp theksoi se publikimet tregojnë se vdekshmëria tek...

Ministrja Hajdari thotë se si pasojë e degradimit të Postës rrodhën shkarkimet (VIDEO)

Dy zyrtarë të lartë të Postës së Kosovës, nuk do të jenë më pjesë e kësaj ndërmarrje publike.Bëhet fjalë për kryeshefin ekzekutiv, Shefqet Avdija,...

Shkarkohen drejtuesit e Postës (VIDEO)

Disa jashtë, e tjerët brenda.Kështu, në një veprim të habitshëm, policia po ruante objektin qendror të Postës së Kosovës, teksa bordi i përkohshëm, që...
- Advertisement -

MË SHUMË ARTIKUJ

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: