Veseli: Bashkatdhetarët nuk do të paguajnë polisat e sigurimeve kur vijnë në Kosovë

DUHET LEXONI

Udhëtimi në Barcelonë, zbardhet mashtrimi i radhës i Erion Veliajt

Erion Veliaj ka mashtruar për paratë e udhëtimit në Barcelonë. Udhëtimi nuk u pagua nga Fusha. 2 ditë në...

Vjedhje e rëndë në një xhami në Gostivar, publikohen pamjet

Në Gostivar gjatë fundjavës është regjistruar një vjedhje në një objekt fetar, përkatësisht në një xhami. Siç njoftojnë nga MPB,...

McLaren 720S pjesë e edicionit special, të ndërtuar vetëm për pistat e Evropës

Kjo makinë do të ndërtohet në pesë versione, që t’i përshtate pesë pistave të ndryshme Super-makina McLaren 720S – me...

Kandidati i Partisë Demokratike për kryeministër të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka qëndruar sot në pikën kufitare në Merdare.
Aty Veseli ka takuar një bashkatdhetar i cili po hynte në Kosovë
Veseli ia ka shpjeguar atij pjesën e programit të PDK-së për mbulimin e gjitha shpenzimeve të polisave të sigurimeve për bashkatdhetarët kur të vijnë në Kosovë.
“Diaspora më së shumti ka kontribuuar bashkërisht për ta mbajtur Kosovën në vitet më të rënda. Unë dëshiroj ta them këtë përmes jush që patëm fatin me ju taku. Për çdo bashkatdhetar e kemi ulë 50 për qind pagesën për polisat e sigurimeve, por tash në qeverisjen e ardhshme do ta largojmë gjithë pagesën. Faleminderit shumë edhe nga doganierët për punën e tyre”, tha Veseli, raporton KP.
Bashkatdhetari e ka falënderuar Veselin për këtë iniciativë dhe për gjithçka që ka bërë për qytetarët kosovarë në diasporë.

- Advertisement -
- Advertisement -

LAJMET TË FUNDIT

Masa më të rrepta kundër COVID-19/ Miratohen rregullat për hyrjen në Gjermani

Gjatë ditës së sotme, në Gjermani kanë hyrë në fuqi rregulla më të rrepta të hyrjes në vend, për...

Kush duhet të vendosë maskë? Kreu i OBSH-së tregon cila janë kategoritë që e kanë të domosdoshme

Kreu i OBSH në Tiranë, Raul Gonzalez ka treguar se cilët janë kategoritë që duhet të përdorin maska. "Edhe kjo është një çështje që ka...

iOS 14 do të ndryshojë mënyrën sesi përdorni iPhone

Përditësimi i ardhshëm i iPhone do të ketë një funksion të ri cili lejon përdorimin e disa aplikacioneve pa pasur nevojë ti shkarkoni dhe...

Mbi 100 mijë viktima nga koronavirusi

Numri i të vdekurve nga koronavirusi në gjithë botën ka kaluar mbi 100 mijë. Gjithsej 100.260 viktima janë regjistruar deri më tani në mbarë botën,...

Po shqyrtohet mundësia për shërim me plazmën e gjakut, por kjo terapi nuk i ndihmon çdokujt

Shkup, 10 prill 2020 (INFOMAGAZIN) – Protokolli për shërim me plazmën e gjakut nga konvaleshenca është bërë ndërsa këtë javë për këtë është diskutuar në...
- Advertisement -

MË SHUMË ARTIKUJ

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: