Merreni me mendë kush na udhëheqë Blerim Bexheti,Bujar Osmani,Artan Grubi,Sadulla Duraku..

DUHET LEXONI

Udhëtimi në Barcelonë, zbardhet mashtrimi i radhës i Erion Veliajt

Erion Veliaj ka mashtruar për paratë e udhëtimit në Barcelonë. Udhëtimi nuk u pagua nga Fusha. 2 ditë në...

Vjedhje e rëndë në një xhami në Gostivar, publikohen pamjet

Në Gostivar gjatë fundjavës është regjistruar një vjedhje në një objekt fetar, përkatësisht në një xhami. Siç njoftojnë nga MPB,...

McLaren 720S pjesë e edicionit special, të ndërtuar vetëm për pistat e Evropës

Kjo makinë do të ndërtohet në pesë versione, që t’i përshtate pesë pistave të ndryshme Super-makina McLaren 720S – me...

Konflikti verbal publikë mes Blerim Bexhetit e Muhamed Zeqirit ka ngjallur reagime të ndryshme në opinion,sidomos në rrjetet sociale.

Doktor Rexhail Ramadani duke komentuar rastin,në profilin e tijë shkruan: postimi origjinal nga FB:

SHQIPTARET NË MAQEDONI SJANË KOMB SERIOZ , kane ngecur ne rruge ne mes tribalizmit dhe kombformimit, as ndergjegje kombetare nuk kane edhe fene e kane shume te dobet..ato i perdorin vetem si maske..

KOMBIN E BEN KULTURA , pa u formu si komb ske as kapacitet me qene shtetformues..

Shqiptaret ne Maqedoni kane ngecur ne mes te tribalizmit dhe kombit, nuk jane komb serioz. Kemi ngecur ne rrugen e kombformimit, kombin e nderton kultura dhe i prijne elita serioze intelektuale dhe politike.

Nuk ben te akuzojme as VMRO ne dhe as LSDM ne thjeshte nuk kemi kapacitet dhe sa me pare qe pranojme me mire eshte.

Vetem shikoni kush e drejtojne kete “komb“ sot : Bujar Osmani, Artan Grubi, Blerim Bexheti, Sadulla Duraku, Kreshnik Bekteshi pa kurrfare integriteti njerezor…duhet te turperohemi te gjithe..
Si mund te behet minister i drejtesise, njeriu pa dhene asnje provim me dije, duke i ble notat..

Merrne me mend Musa Xhaferin e kemi pase 4 mandate minister, mod ti dilte skandali hala ishte ndonje minister e do te shiste patriotizem…

”Nje komb“ qe 20 vite i vrapon pas nje lideri qe ska formim arsimor te nivelit per te qene nje lider, dhe nje lidership totalisht te degjeneruar e te korruptuar, valle ky mund te quhet komb, jo , kombet jane serioze…edhe perfaqesohen nga njerez serioz…

Disa intelektuale te vjeter perpiqen te shkretet te deshmojne sa % jemi jo kaq jemi jo aq, por atyre u mungon ai thelbi qe e ben intelektualin REALITETI , nuk kane sens te realitetit..dhe te perkufizimit te sakte te fenomeneve politike e kulturore..

Nuk behet kombi duke mbledhur njerez rrugeve, duke blere diploma, duke vendos njerez pa kurrfare integriteti me drejtu nje shoqeri, pa kurrfare ngritje arsimore.

Skemi cka me u levderu jo pellazg, jo ilir, jo feja jo kombi..thjesht kulturalisht kemi ngecur…

Merre me mend minister ka qene ky, e shume si ky…

Ne thjesht jemi shoqeri e prapambetur edhe pike.

Gjerat duhet ti themi ashtu sic jane…

DUHET REALITETIN ME PA edhe ME U TURPERU

Thjesht shoqeri e PAQYTETERUAR, TE PALEXUAR dhe te PAFORMUAR …

Vetem nje pakice jane njerez me ndergjegje po ato pushteti i shtyp ne te gjitha anet…

Shkruan: Rexhail Ramadani

- Advertisement -
- Advertisement -

LAJMET TË FUNDIT

Bardhyl Alia: Këndvështrimi i situatës në RMV

Shkruan Bardhyl Alia:   Më pyetën Me pyeten çfar eshte kendveshtrimi  im  ndaj  situates ne Maqedoni( RMV) çfar kendveshtrimi prêt prej meje ,...

Më 12 prill do jemi në vendlindje për të mbështetur Aleancën për Shqiptarët

Aleanca për Shqiptarët-dega për Zvicërr ka mbajtur mbledhje ku është diskuruar rreth aktiviteve politike me theks të veçantë zgjedhjet e përgjithshme që do të...

Ziadin Sela nga Tirana: Qeveria LSDM-BDI e ka humbur që moti betejën me krimin dhe korrupsionin

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela në një intervistë për Euronews Albania, ka deklaruar se Qeveria aktuale e koalicionit LSDM-BDI ka dështuar në...

Ish ushtari i UÇK-së: ‘Me pas ditë që vjen kjo ditë asnjëherë nuk do tua kisha ruajtur shpinën’

Ish pjestari i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare Ramush Hasallari, ka thumbuar kreun e Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmetin nëpërmjet një fotografie të postuar në...

Ziadin Sela apel administratorëve shqiptarë: Ju garantojmë mbështetje dhe avansim

Ziadin Sela i shoqëruar nga kryesia e ngushtë po vazhdon takimet me qytetarët duke bashkëbiseduar me ç'do shqiptarë për të dëgjuar hallet,sugjerimet,këshillat por dhe...
- Advertisement -

MË SHUMË ARTIKUJ

error: Content is protected !!