Bexheti: Vetingu i pashmangshëm madje i detyrueshëm te fillojë sa më parë!

DUHET LEXONI

Udhëtimi në Barcelonë, zbardhet mashtrimi i radhës i Erion Veliajt

Erion Veliaj ka mashtruar për paratë e udhëtimit në Barcelonë. Udhëtimi nuk u pagua nga Fusha. 2 ditë në...

Vjedhje e rëndë në një xhami në Gostivar, publikohen pamjet

Në Gostivar gjatë fundjavës është regjistruar një vjedhje në një objekt fetar, përkatësisht në një xhami. Siç njoftojnë nga MPB,...

McLaren 720S pjesë e edicionit special, të ndërtuar vetëm për pistat e Evropës

Kjo makinë do të ndërtohet në pesë versione, që t’i përshtate pesë pistave të ndryshme Super-makina McLaren 720S – me...

Zëdhënësi i Aleancës për Shqiptarët Flakron Bexheti, sot ka hedhur kritika ndaj sistemit të drejtësisë në vend, nëpërmjet rrjetit të tij social. Ai ka kundërshtuar rishqyrtimin për faljen që është bërë nga ana e ish presidentit Ivanov. Bexheti ka kritikuar edhe gjykatësin i cili ka votuar pro kësaj teme, i cili sipas Bexhetit ka ushtruar funksion zyrtarë të BDI-së:

Gjykata Kushtetuese, rishqyrton faljen e presidentit Ivanov per ish zyrtarët e VMRO, të përfshire ne krim dhe korrupcion por edhe ndaj zyrtarëve edhe të BDI -së në fakt nenin 11 të ligiit për falje. Kjo manovër dhe temë politike do të ishte e pamundur të hapej ose te sillet ne rend të ditës në Gjykatën Kushtetuese, pa votën e nje Gjykatësi shqiptar, i cili para pozitës së gjykatësit në gjykatën Kushtetuese, kishte pozitë shtetërore si zyrtar i BDI-së.

 

Nuk është aspak e çuditshme që gjykatës te afert me BDI dhe VMRO-në të shqyrtojne edhe mundësinë e faljes se të dënuarve dhe te akuzuarve per ngjarjet e 27 Prillit, sepse ende organizatorët dhe ndihmesit e tyre nuk kane dale para drejtësisë dhe vazhdojne të jenë të lirë.

 

Dikur Talat Xhaferi, nuk e hapi procedurën për marrjen e imunitetin të Trajko Veljanovskit si i dyshuar për rastin e 27 Prillit.

 

Dje lexuam nëpër media se Keshilltari për siguri i ish Presidentit Ivanov, Sinisha Aleksovski gjithashtu i dyshuar kryesor për rastin e 27 Prillit paska takuar zyrtar të afërt me VMRO dhe të BDI,(këtë duhet gazetarët hetues ta verifikojnë) me një fjalë hija e regjimit të VMRO – BDI, edhe sot e kësaj dite paraqet erësirë në zbardhjen e e shume rasteve. Sot nëpërmjet ndikimit politik, që dikur i instaluan në gjyqësor zyrtarë te lartë të BDI dhe të VMRO, të njejtit mundohen ti amnestojnë ata që duhet të përgjigjen si të dyshuar per krim të lartë dhe korrupcion të lartë ish zyrtar të VMRO dhe zyrtar të BDI.

 

Mbetjet e regjimit të kaluar që janë të instaluar në gjykata të larta, janë pengesa keyesore që pamundëson funksionimin e shtetit ligjor dhe respektimin e ligjit dhe kushtetutes aq më pak për tu krijuar kushte për ta reformuar sistemin e drejtësisë që njeherit eshte pengesa kryesore per mos hapjen e negociatave me BE-ne

 

Vetingu i pashmangshem madje i detyrueshem te fillojë sa më parë! – deklaroi Bexheti.

- Advertisement -
- Advertisement -

LAJMET TË FUNDIT

hot hungarian women

Hungarian Bride-to-bes Hungary has actually just recently turned into one of one of the most popular trip locations among...

Tips about how to experience roulette

Tips about how to experience roulette Whenever you're interested in understanding the concepts of how to spend time playing roulette prior to when you...

Any Owner’s manual for Practicing Baccarat Online

Any Owner's manual for Practicing Baccarat Online Playing has not been http://hilp-beta.thedev.se/the-right-way-to-say-not-to-mention-utilize-bonus/ so cool then there is those several activities on the internet in...

Russian Mail Order Wives – Find Your Love Online

Russian Mail Order Wives – Find Your Love Online How come men from different nations adore Russian ladies? Is the beauty the reason that...

Qeveria teknike, emrat e anëtarëve do të mësohen pas 15 dhjetorit

Deri më 15 dhjetor nuk do të dihen emrat e VMRO-DPMNE-së që do ta mbartin funksione për 100 ditët e Qeverisë teknike. Burime nga...
- Advertisement -

MË SHUMË ARTIKUJ

error: Content is protected !!