Rashica protagonisti kryesor në fitoren e Werder Bremen, feston duke bërë shqiponjën

DUHET LEXONI

Udhëtimi në Barcelonë, zbardhet mashtrimi i radhës i Erion Veliajt

Erion Veliaj ka mashtruar për paratë e udhëtimit në Barcelonë. Udhëtimi nuk u pagua nga Fusha. 2 ditë në...

Vjedhje e rëndë në një xhami në Gostivar, publikohen pamjet

Në Gostivar gjatë fundjavës është regjistruar një vjedhje në një objekt fetar, përkatësisht në një xhami. Siç njoftojnë nga MPB,...

McLaren 720S pjesë e edicionit special, të ndërtuar vetëm për pistat e Evropës

Kjo makinë do të ndërtohet në pesë versione, që t’i përshtate pesë pistave të ndryshme Super-makina McLaren 720S – me...

Futbollisti kosovar Milot Rashica solli Werderin në epërsi me golin e shënuar në minutën 13 nga penalltia, të cilin e festoi duke bërë shqiponjën me duar.Weghorst në minutën 36 solli gëzimin e tifozëve vendës në “Wolkswagen Arena”, duke barazuar shifrat në 1:1.Gëzimi i vendësve nuk zgjati më shumë se tre minuta dhe Bittencourt solli mysafirët në epërsi prej 2:1, me të cilin rezultat përfundoi edhe pjesa e parë e takimit.

William barazoi për 2:2 me golin e shënuar në minutën 73, ndërsa fitoren skuadrës mysafire ia siguroi Milot Rashica me golin e tij të dytë në këtë ndeshje, në minutën 83 nga penalltia.Werder është i pamposhtur në shtatë ndeshjet e fundit kundër Wolfsburg, duke shënuar pesë fitore dhe dy barazime. Humbjen më të thellë Werderi nga Wolfsburg e ka pësuar në nëntor të vitit 2015 me rezultat 6:0..Pas 13 xhirosh, Werder renditet në pozitën 12 në tabelë me 14 pikë.

- Advertisement -
- Advertisement -

LAJMET TË FUNDIT

Meet with the UPS that is hot delivery driving ladies crazy in NYC

Meet with the UPS that is hot delivery driving ladies crazy in NYC Gunman whom hijacked UPS truck shot,...

Flet për herë të parë dhëndrri që i vdiq nusja nga helmimi misterioz

Janë ende të freskëta dekoret e dasmës së Olsit dhe Rezartës, por fatkeqësisht martesa e tyre, që finalizoi një histori dashurie katër vjeçare, nuk...

Zaev kritikon gjyqësorin: Të kontrollohet pasuria e gjykatësve

Pastrimi në gjyqësor duhet të fillojë menjëherë, bëri thirrje lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, në tribunën e fundit nga tribuna e mbajtur në Shkup....

Ziadin Sela: Fati i shqiptarëve vendoset më 12 Prill (VIDEO)

Kreu i Aleancës për Shiqptarët, Ziadin Sela bashkë me bashkëpunëtorët e tij, janë duke realizuar takime me qytetarët nëpër çdo vendbanim ku ata kanë...

Exactly How Much Do Ukrainian Mail Order Brides Expense?

Exactly How Much Do Ukrainian Mail Order Brides Expense? Their key life stumbled on light after their unexpected death Brand ...
- Advertisement -

MË SHUMË ARTIKUJ

error: Content is protected !!