ASH: I gjithë sistemi gjyqësor është i korruptuar

DUHET LEXONI

Udhëtimi në Barcelonë, zbardhet mashtrimi i radhës i Erion Veliajt

Erion Veliaj ka mashtruar për paratë e udhëtimit në Barcelonë. Udhëtimi nuk u pagua nga Fusha. 2 ditë në...

Vjedhje e rëndë në një xhami në Gostivar, publikohen pamjet

Në Gostivar gjatë fundjavës është regjistruar një vjedhje në një objekt fetar, përkatësisht në një xhami. Siç njoftojnë nga MPB,...

McLaren 720S pjesë e edicionit special, të ndërtuar vetëm për pistat e Evropës

Kjo makinë do të ndërtohet në pesë versione, që t’i përshtate pesë pistave të ndryshme Super-makina McLaren 720S – me...

Aleanca për Shqiptarët sot nëpërmjet një reagimi ka deklaruae që i gjithë sistemi gjyqësor në vend është i korruptuar:

Gjykatës, prokuror, nëpunës e deri tek i gjithë sistemi gjyqësor lirshëm mund të quhen të korruptuar!

Këtë po e dëshmojnë përpjekjet e fundit të Gjykatës Kushtetuese, sipas gjykatësve të të cilës duhet të ndryshohet neni 11-a i cili i mundëson presidentit të shtetit të tërheqë tashmë vendime të miratuara për falje, gjegjësisht për rastin në fjalë të të gjithë të akuzuarve nga bisedat e përgjuara, respektivisht nga rastet e ngritura nga Prokuroria Speciale Publike.
Aleanca për Shqiptarët reagon ashpër ndaj të gjitha zbrazëtirave juridike të cilat shfrytëzohen për manipulime, njëjtë si kjo e fundit nga ku kontestohet tërheqja e vendimit për falje e ish presidentit Gjorge Ivanov.
Kujtojmë se, falja e vitit 2016 u vlerësua si jo kushtetuese në rend të parë pasi që personat të cilët Ivanov vendosi t’i falte nuk ishin të dënuar por vetëm të akuzuar. Në bazë të kërkesave të fundit të Gjykatës Kushtetuese duhet të kontestohet edhe falja e Ivanovit njëjtë sa mundësia për tërheqjen e vendimit që do të kishin rezultatin e njëjtë.
Gjithashtu kujtojmë se, falja në fjalë u tërhoq nga vetë presidenti Ivanov për shkak të jo kushtetutshmërisë dhe presionit që iu bë për këtë arsye, qoftë nga opinioni, faktori ndërkombëtar apo edhe njohësit e mirë të kësaj fushe!
Nga kjo mund të konstatojmë se Aleanca për Shqiptarët, vlerëson se falja e presidentit Ivanov nuk mund të vlejë qoftë vendimi i tij i revokueshëm apo i pa revokueshëm, për arsyet që i cekëm paraprakisht.
Aleanca për Shqiptarët do të shfrytëzojë gjithë fuqinë e saj që personat që me vite të tëra kanë mashtruar dhe vjedhur popullin, duke dëmtuar buxhetin e shtetit të dënohen!

Aleanca për Shqiptarët,
02.12.2019

 

 

- Advertisement -
- Advertisement -

LAJMET TË FUNDIT

Meet with the UPS that is hot delivery driving ladies crazy in NYC

Meet with the UPS that is hot delivery driving ladies crazy in NYC Gunman whom hijacked UPS truck shot,...

Flet për herë të parë dhëndrri që i vdiq nusja nga helmimi misterioz

Janë ende të freskëta dekoret e dasmës së Olsit dhe Rezartës, por fatkeqësisht martesa e tyre, që finalizoi një histori dashurie katër vjeçare, nuk...

Zaev kritikon gjyqësorin: Të kontrollohet pasuria e gjykatësve

Pastrimi në gjyqësor duhet të fillojë menjëherë, bëri thirrje lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, në tribunën e fundit nga tribuna e mbajtur në Shkup....

Ziadin Sela: Fati i shqiptarëve vendoset më 12 Prill (VIDEO)

Kreu i Aleancës për Shiqptarët, Ziadin Sela bashkë me bashkëpunëtorët e tij, janë duke realizuar takime me qytetarët nëpër çdo vendbanim ku ata kanë...

Exactly How Much Do Ukrainian Mail Order Brides Expense?

Exactly How Much Do Ukrainian Mail Order Brides Expense? Their key life stumbled on light after their unexpected death Brand ...
- Advertisement -

MË SHUMË ARTIKUJ

error: Content is protected !!