Hoxha nga Shkupi: Skënderbeu nuk ka lidhje me 28 Nëntorin (VIDEO)

DUHET LEXONI

Udhëtimi në Barcelonë, zbardhet mashtrimi i radhës i Erion Veliajt

Erion Veliaj ka mashtruar për paratë e udhëtimit në Barcelonë. Udhëtimi nuk u pagua nga Fusha. 2 ditë në...

Vjedhje e rëndë në një xhami në Gostivar, publikohen pamjet

Në Gostivar gjatë fundjavës është regjistruar një vjedhje në një objekt fetar, përkatësisht në një xhami. Siç njoftojnë nga MPB,...

McLaren 720S pjesë e edicionit special, të ndërtuar vetëm për pistat e Evropës

Kjo makinë do të ndërtohet në pesë versione, që t’i përshtate pesë pistave të ndryshme Super-makina McLaren 720S – me...

Hoxhë Bekir Halimi nga Shkupi, gjatë një ligjerate në xhami që temë kryesore ishte shpallja e Pavarësisë së Shqipërisë, ka shpërfaqur urrejtjen ndaj personanlitetëve kombëtare siç janë: Skënderbu, Nënë Tereza dhe Pjetër Bogdani.

“Skënderbeu nuk ka asnjë lidhje me pavarësinë e Shqipërisë, e shpalllur më 28 Nëntor 1912”, thotë imami Bekir Halimi.

Ai madje thotë se nismetar të krijimit të shtetit shqiptar ishin hoxhallarët, duke minimiziar rolin e shqiptarëve të bësimeve tjera në krijimin e shtetit shqiptar.

Hoxha pa pikën e turpit gënjen kur thotë së Skënderbeu nuk ka lidhje me 28 Nëntorin. Skënderbeu ishte i vetmi person që ka lidhje me 28 Nëntorin sepse ishte flamuri i Skënderbeut që u ngrit në Vlorë, më 28 nëntor 1912. Skënderbeu kishte shapallur pavarësinë më 28 nëntorë 1443, prandaj shpallja e pavarësisë më 28 nëntor 1912 quhet ‘Nëntori i Dytë’.

- Advertisement -
- Advertisement -

LAJMET TË FUNDIT

Meet with the UPS that is hot delivery driving ladies crazy in NYC

Meet with the UPS that is hot delivery driving ladies crazy in NYC Gunman whom hijacked UPS truck shot,...

Flet për herë të parë dhëndrri që i vdiq nusja nga helmimi misterioz

Janë ende të freskëta dekoret e dasmës së Olsit dhe Rezartës, por fatkeqësisht martesa e tyre, që finalizoi një histori dashurie katër vjeçare, nuk...

Zaev kritikon gjyqësorin: Të kontrollohet pasuria e gjykatësve

Pastrimi në gjyqësor duhet të fillojë menjëherë, bëri thirrje lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, në tribunën e fundit nga tribuna e mbajtur në Shkup....

Ziadin Sela: Fati i shqiptarëve vendoset më 12 Prill (VIDEO)

Kreu i Aleancës për Shiqptarët, Ziadin Sela bashkë me bashkëpunëtorët e tij, janë duke realizuar takime me qytetarët nëpër çdo vendbanim ku ata kanë...

Exactly How Much Do Ukrainian Mail Order Brides Expense?

Exactly How Much Do Ukrainian Mail Order Brides Expense? Their key life stumbled on light after their unexpected death Brand ...
- Advertisement -

MË SHUMË ARTIKUJ

error: Content is protected !!