Punëtori më i vjetër në McDonald’s mbush 92 vjet, s’e ka në plan pensionimin

DUHET LEXONI

Udhëtimi në Barcelonë, zbardhet mashtrimi i radhës i Erion Veliajt

Erion Veliaj ka mashtruar për paratë e udhëtimit në Barcelonë. Udhëtimi nuk u pagua nga Fusha. 2 ditë në...

Vjedhje e rëndë në një xhami në Gostivar, publikohen pamjet

Në Gostivar gjatë fundjavës është regjistruar një vjedhje në një objekt fetar, përkatësisht në një xhami. Siç njoftojnë nga MPB,...

McLaren 720S pjesë e edicionit special, të ndërtuar vetëm për pistat e Evropës

Kjo makinë do të ndërtohet në pesë versione, që t’i përshtate pesë pistave të ndryshme Super-makina McLaren 720S – me...

Ky njeri është vërtetë i përkushtuar në punën e tij.

Një punëtor i një McDonald’s së fundmi festoi ditëlindjen e 92-të. Jo vetëm që ai ka punuar në këtë restorant të ushqimeve të shpejta për më shumë se dy dekada, por ai gjithashtu mund të thotë tani se është njëri nga punonjësit më të vjetër aty.

Madje, Ike Baker nuk e ka në plan të dalë në pension, raporton WTVC. Në fakt, ai tha për gazetën se shpreson të punojë në këtë restorant për të paktën edhe 10 vjet të tjera.

Detyrat e Baker përfshijnë përshëndetjen e klientëve dhe sigurimin që ata kanë gjithçka që iu nevojitet.

Ai ka 21 vjet që punon aty.

McDonald’s nuk e ka konfirmuar nëse Baker është punëtori më i vjetër që punon aktualisht në këtë kompani.

- Advertisement -
- Advertisement -

LAJMET TË FUNDIT

Meet with the UPS that is hot delivery driving ladies crazy in NYC

Meet with the UPS that is hot delivery driving ladies crazy in NYC Gunman whom hijacked UPS truck shot,...

Flet për herë të parë dhëndrri që i vdiq nusja nga helmimi misterioz

Janë ende të freskëta dekoret e dasmës së Olsit dhe Rezartës, por fatkeqësisht martesa e tyre, që finalizoi një histori dashurie katër vjeçare, nuk...

Zaev kritikon gjyqësorin: Të kontrollohet pasuria e gjykatësve

Pastrimi në gjyqësor duhet të fillojë menjëherë, bëri thirrje lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, në tribunën e fundit nga tribuna e mbajtur në Shkup....

Ziadin Sela: Fati i shqiptarëve vendoset më 12 Prill (VIDEO)

Kreu i Aleancës për Shiqptarët, Ziadin Sela bashkë me bashkëpunëtorët e tij, janë duke realizuar takime me qytetarët nëpër çdo vendbanim ku ata kanë...

Exactly How Much Do Ukrainian Mail Order Brides Expense?

Exactly How Much Do Ukrainian Mail Order Brides Expense? Their key life stumbled on light after their unexpected death Brand ...
- Advertisement -

MË SHUMË ARTIKUJ

error: Content is protected !!