Zendeli: Jemi kundër faljes, por duhet zyrtarisht ta shohim propozimin

DUHET LEXONI

Udhëtimi në Barcelonë, zbardhet mashtrimi i radhës i Erion Veliajt

Erion Veliaj ka mashtruar për paratë e udhëtimit në Barcelonë. Udhëtimi nuk u pagua nga Fusha. 2 ditë në...

Vjedhje e rëndë në një xhami në Gostivar, publikohen pamjet

Në Gostivar gjatë fundjavës është regjistruar një vjedhje në një objekt fetar, përkatësisht në një xhami. Siç njoftojnë nga MPB,...

McLaren 720S pjesë e edicionit special, të ndërtuar vetëm për pistat e Evropës

Kjo makinë do të ndërtohet në pesë versione, që t’i përshtate pesë pistave të ndryshme Super-makina McLaren 720S – me...

Deputeti i Lëvizjes Besa Fadil Zendeli, i cili është anëtar i Komisionit juridik-ligjdhënës sot deklaroi se nuk mundet të thotë qëndrim zyrtar për kërkesën e LSDM-së për interpretim autentik sepse ende nuk e ka marrë.

Ai tha se parimisht është kundër abolimit dhe se kjo që po bëhet para zgjedhjeve është përplasje apo kalkulim i partive politike.

“Duke e pasur parasysh momentin kur është hapur nisma dhe debati në Gjykatën Kushtetuese, kur tashmë janë paralajmëruar zgjedhjet e ardhshme, kjo bëhet për përplasje politike apo kalkulime të partive politike. Është e padiskutueshme se personalisht si deputet dhe si parti politike kemi qenë kundër amnistisë, sepse mendojmë se shteti dhe institucionet gjyqësore duhet thelbësisht të luftojnë me krimin dhe korrupsionin në shtet, të mos ketë amnisti, të mos ketë abolim. Kjo veçanërisht nëse bëhet fjalë për politikanë të profilit të lartë”, thotë Zendeli.

Ai refuzon të komentojë për dokumentin që nuk e ka parë pasi siç tha, nuk dëshiron të bëhet pjesë e “lojës së partive politike që e inicuan këtë procedurë”.

- Advertisement -
- Advertisement -

LAJMET TË FUNDIT

Meet with the UPS that is hot delivery driving ladies crazy in NYC

Meet with the UPS that is hot delivery driving ladies crazy in NYC Gunman whom hijacked UPS truck shot,...

Flet për herë të parë dhëndrri që i vdiq nusja nga helmimi misterioz

Janë ende të freskëta dekoret e dasmës së Olsit dhe Rezartës, por fatkeqësisht martesa e tyre, që finalizoi një histori dashurie katër vjeçare, nuk...

Zaev kritikon gjyqësorin: Të kontrollohet pasuria e gjykatësve

Pastrimi në gjyqësor duhet të fillojë menjëherë, bëri thirrje lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, në tribunën e fundit nga tribuna e mbajtur në Shkup....

Ziadin Sela: Fati i shqiptarëve vendoset më 12 Prill (VIDEO)

Kreu i Aleancës për Shiqptarët, Ziadin Sela bashkë me bashkëpunëtorët e tij, janë duke realizuar takime me qytetarët nëpër çdo vendbanim ku ata kanë...

Exactly How Much Do Ukrainian Mail Order Brides Expense?

Exactly How Much Do Ukrainian Mail Order Brides Expense? Their key life stumbled on light after their unexpected death Brand ...
- Advertisement -

MË SHUMË ARTIKUJ

error: Content is protected !!