Sela fillon bashkëbisedimin me qytetarët nga Komuna e Likovës,sonte ka qëndruar në Nikushtak,Ropalcë,Vishtic dhe Hotël

DUHET LEXONI

Udhëtimi në Barcelonë, zbardhet mashtrimi i radhës i Erion Veliajt

Erion Veliaj ka mashtruar për paratë e udhëtimit në Barcelonë. Udhëtimi nuk u pagua nga Fusha. 2 ditë në...

Vjedhje e rëndë në një xhami në Gostivar, publikohen pamjet

Në Gostivar gjatë fundjavës është regjistruar një vjedhje në një objekt fetar, përkatësisht në një xhami. Siç njoftojnë nga MPB,...

McLaren 720S pjesë e edicionit special, të ndërtuar vetëm për pistat e Evropës

Kjo makinë do të ndërtohet në pesë versione, që t’i përshtate pesë pistave të ndryshme Super-makina McLaren 720S – me...

 

Aleanca për Shqiptarët ka filluar të realizojë takime me qytetarë, aktivitete që i paraprijnë fushatës zgjedhore, për zgjedhjet e parakohshme të caktuara për më 12 Prill të vitit 2020.
Gjatë ditës së sotme, krerët e Aleancës kanë realizuar takime në fshatrat e Komunës së Likovës, si Nikushtaku, Hotla, Vishtica dhe Ropalca.

Në takimet e sotme, Sela ka folur për aktualitetin politik, duke ftuar banorët e këtyre anëve për ta përkrahur subjektin që ai drejton, pasi sipas tij, ata janë garanca që mund ta sjellë ndryshimin në vend.

“Opozita e vërtetë nuk është Aleanca, por çdo qytetar që nuk është pjesë e pushtetit. Ne kemi për synim që të bëjmë fitues çdo shqiptar. Nuk e kërkojmë pushtetin sepse flasim bukur, por sepse duam të udhëheqim me përgjegjësi dhe të japim llogari për veprat tona. Jemi të gatshëm të marrim përgjegjësi. Jemi të gatshëm dhe po bëjmë përpjekje që fitoren ta garantojmë bashkë edhe me subjekte tjera. BDI-në do ta dërgojmë në opozitë pas 12 Prillit”, tha mes tjerash Ziadin Sela nga Aleanca për Shqiptarët.

Sela i shoqëruar nga Sekretari gjeneral Arben Taravari,nënkryetari Elmi Aziri dhe Kryetarin e Akademis Politike Halil Snopçe në këto takim kanë diskutuar dhe debatuar me banorët të shoqëruar edhe nga Kryetari i sapozgjedhur i Forumit Rinor, Omer Ajdini, i cili vjen nga fshati Nikushtak. Ajdini ka bërë thirrje tek të gjithë të rinjtë, që ti bashkohen Aleancës për Shqiptarët dhe bashkë me të rinjtë e të rejat e FRASH-it, ta sjellin ndryshimin, sipas tij të domosdosshëm dhe për ta ndaluar zbrazjen e shtëpive dhe shkollave.

A.I

- Advertisement -
- Advertisement -

LAJMET TË FUNDIT

Ziadin Sela nga Tirana: Qeveria LSDM-BDI e ka humbur që moti betejën me krimin dhe korrupsionin

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela në një intervistë për Euronews Albania, ka deklaruar se Qeveria aktuale e...

Ish ushtari i UÇK-së: ‘Me pas ditë që vjen kjo ditë asnjëherë nuk do tua kisha ruajtur shpinën’

Ish pjestari i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare Ramush Hasallari, ka thumbuar kreun e Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmetin nëpërmjet një fotografie të postuar në...

Ziadin Sela apel administratorëve shqiptarë: Ju garantojmë mbështetje dhe avansim

Ziadin Sela i shoqëruar nga kryesia e ngushtë po vazhdon takimet me qytetarët duke bashkëbiseduar me ç'do shqiptarë për të dëgjuar hallet,sugjerimet,këshillat por dhe...

Acquiring casino

Acquiring casino To deliver Betsson, we tend to always attempt to present you the extensively pleasurable video gaming experience. We all try this by...

Stuff A person Will Do With  gambling house games

Stuff A person Will Do With  gambling house games These people were the primary reproductions slots that they are made, mostly getting through 3...
- Advertisement -

MË SHUMË ARTIKUJ

error: Content is protected !!