Zekolli: Propozimi i Ziadin Selës një lëvizje maestrale dhe ,,NATO goditje” për pushtetin

0

Diplomati Arsim Zekolli e quan lëvizje maestrale propozimin e Ziadin Seles për ratifikim të protokolit për antarsim në NATO të RMV-së dhe e quan NATO-goditje për pushtetin LSDM dhe BDI duke filluar nga Kryeministri Zaev,Bujari,Sheqerinska,Dimitrovi etj.

Ja si e komenton diplomati Zekolli propozimin e Selës në profilin e tijë në Fb.

,,Thënë ndryshe me zhargonin Shkupjan, duhet pranuar se Ziadin Sela me një NATO-goditje “ua ka ngul 8-me-2 dhe gjer në fyt” komplet Qeveris në krye me Zaev, Shekerinska, Osmani, Dimitrov, Pendarovski tok me Ismet Ramadana, Artan Gruba etj”

Levizje maestrale.

Ndryshe, Ziadin Sela me propozimin për ratifikim të protokollit për antarsim në NATO nga Kuvendi i RMV-së para se të mbaroj procesi i ratifikimt nga të gjithë shtetet antare siç ishte rasti me Malin E Zi, duket se i ka shuar të gjitha shpresat e LSDM dhe BDI për të ndryshuar datën e zgjedhjeve të dakorduara në takimin e liderëve e që do të mbahen me 12 prill 2020.

A.I