Zekolli: Propozimi i Ziadin Selës një lëvizje maestrale dhe ,,NATO goditje” për pushtetin

DUHET LEXONI

Udhëtimi në Barcelonë, zbardhet mashtrimi i radhës i Erion Veliajt

Erion Veliaj ka mashtruar për paratë e udhëtimit në Barcelonë. Udhëtimi nuk u pagua nga Fusha. 2 ditë në...

Vjedhje e rëndë në një xhami në Gostivar, publikohen pamjet

Në Gostivar gjatë fundjavës është regjistruar një vjedhje në një objekt fetar, përkatësisht në një xhami. Siç njoftojnë nga MPB,...

McLaren 720S pjesë e edicionit special, të ndërtuar vetëm për pistat e Evropës

Kjo makinë do të ndërtohet në pesë versione, që t’i përshtate pesë pistave të ndryshme Super-makina McLaren 720S – me...

Diplomati Arsim Zekolli e quan lëvizje maestrale propozimin e Ziadin Seles për ratifikim të protokolit për antarsim në NATO të RMV-së dhe e quan NATO-goditje për pushtetin LSDM dhe BDI duke filluar nga Kryeministri Zaev,Bujari,Sheqerinska,Dimitrovi etj.

Ja si e komenton diplomati Zekolli propozimin e Selës në profilin e tijë në Fb.

,,Thënë ndryshe me zhargonin Shkupjan, duhet pranuar se Ziadin Sela me një NATO-goditje “ua ka ngul 8-me-2 dhe gjer në fyt” komplet Qeveris në krye me Zaev, Shekerinska, Osmani, Dimitrov, Pendarovski tok me Ismet Ramadana, Artan Gruba etj”

Levizje maestrale.

Ndryshe, Ziadin Sela me propozimin për ratifikim të protokollit për antarsim në NATO nga Kuvendi i RMV-së para se të mbaroj procesi i ratifikimt nga të gjithë shtetet antare siç ishte rasti me Malin E Zi, duket se i ka shuar të gjitha shpresat e LSDM dhe BDI për të ndryshuar datën e zgjedhjeve të dakorduara në takimin e liderëve e që do të mbahen me 12 prill 2020.

A.I

- Advertisement -
- Advertisement -

LAJMET TË FUNDIT

Bardhyl Alia: Këndvështrimi i situatës në RMV

Shkruan Bardhyl Alia:   Më pyetën Me pyeten çfar eshte kendveshtrimi  im  ndaj  situates ne Maqedoni( RMV) çfar kendveshtrimi prêt prej meje ,...

Më 12 prill do jemi në vendlindje për të mbështetur Aleancën për Shqiptarët

Aleanca për Shqiptarët-dega për Zvicërr ka mbajtur mbledhje ku është diskuruar rreth aktiviteve politike me theks të veçantë zgjedhjet e përgjithshme që do të...

Ziadin Sela nga Tirana: Qeveria LSDM-BDI e ka humbur që moti betejën me krimin dhe korrupsionin

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela në një intervistë për Euronews Albania, ka deklaruar se Qeveria aktuale e koalicionit LSDM-BDI ka dështuar në...

Ish ushtari i UÇK-së: ‘Me pas ditë që vjen kjo ditë asnjëherë nuk do tua kisha ruajtur shpinën’

Ish pjestari i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare Ramush Hasallari, ka thumbuar kreun e Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmetin nëpërmjet një fotografie të postuar në...

Ziadin Sela apel administratorëve shqiptarë: Ju garantojmë mbështetje dhe avansim

Ziadin Sela i shoqëruar nga kryesia e ngushtë po vazhdon takimet me qytetarët duke bashkëbiseduar me ç'do shqiptarë për të dëgjuar hallet,sugjerimet,këshillat por dhe...
- Advertisement -

MË SHUMË ARTIKUJ

error: Content is protected !!