Ziadin Sela apel administratorëve shqiptarë: Ju garantojmë mbështetje dhe avansim

DUHET LEXONI

Udhëtimi në Barcelonë, zbardhet mashtrimi i radhës i Erion Veliajt

Erion Veliaj ka mashtruar për paratë e udhëtimit në Barcelonë. Udhëtimi nuk u pagua nga Fusha. 2 ditë në...

Vjedhje e rëndë në një xhami në Gostivar, publikohen pamjet

Në Gostivar gjatë fundjavës është regjistruar një vjedhje në një objekt fetar, përkatësisht në një xhami. Siç njoftojnë nga MPB,...

McLaren 720S pjesë e edicionit special, të ndërtuar vetëm për pistat e Evropës

Kjo makinë do të ndërtohet në pesë versione, që t’i përshtate pesë pistave të ndryshme Super-makina McLaren 720S – me...

Ziadin Sela i shoqëruar nga kryesia e ngushtë po vazhdon takimet me qytetarët duke bashkëbiseduar me ç’do shqiptarë për të dëgjuar hallet,sugjerimet,këshillat por dhe kritikat.
Sela mbrëme ka qëndruar në Komunën e Bogovinës ku ka zhvilluar disa takime me qytetarët e disa vendbanimeve të Komunës Bogovinë.

Duke folur për vizionin dhe ofertën politike të Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela ka folur edhe për të punsuarit shqiptarë në adminiatratën shtetrore, Sela ka thënë se BDI po i frikson administratorët shqiptarë se me ardhjen e Aleancës në qeveri do ti largoj ata nga puna dhe këtë po e bën që të shantazhoj dhe friksoj ata..
Sela ju ka bërë apel të gjithë shqiptarëve që janë të punsuar në administratë që të mos kenë aspak frigë.
Sela ka thënë: ju garantojmë publikisht se asnjë shqiptarë nuk do të largohet nga puna,përkundrazi ne do ti mbrojmë ata dhe do ti avansojmë të gjithë ata administratorë që BDI i ka lënë në mëshirën e fatit dhe nuk i ka avansuar edhe pse disa i kanë edhe nga 10 vite e më tepër përvoj pune,ka shumë administratorë që i plotsojnë kushtet ligjore për tu avansuar në udhëheqës njësie ose sektori por BDI nuk i ka avansuar,ju siguroj se me ardhjen e Aleancës në pushtet pas 12 prillit këta admniatratorë do të avansohen për tu liruar vendin admnistratorëve të rinjë që duhet të punsohen.

- Advertisement -
- Advertisement -

LAJMET TË FUNDIT

Bardhyl Alia: Këndvështrimi i situatës në RMV

Shkruan Bardhyl Alia:   Më pyetën Me pyeten çfar eshte kendveshtrimi  im  ndaj  situates ne Maqedoni( RMV) çfar kendveshtrimi prêt prej meje ,...

Më 12 prill do jemi në vendlindje për të mbështetur Aleancën për Shqiptarët

Aleanca për Shqiptarët-dega për Zvicërr ka mbajtur mbledhje ku është diskuruar rreth aktiviteve politike me theks të veçantë zgjedhjet e përgjithshme që do të...

Ziadin Sela nga Tirana: Qeveria LSDM-BDI e ka humbur që moti betejën me krimin dhe korrupsionin

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela në një intervistë për Euronews Albania, ka deklaruar se Qeveria aktuale e koalicionit LSDM-BDI ka dështuar në...

Ish ushtari i UÇK-së: ‘Me pas ditë që vjen kjo ditë asnjëherë nuk do tua kisha ruajtur shpinën’

Ish pjestari i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare Ramush Hasallari, ka thumbuar kreun e Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmetin nëpërmjet një fotografie të postuar në...

Ziadin Sela apel administratorëve shqiptarë: Ju garantojmë mbështetje dhe avansim

Ziadin Sela i shoqëruar nga kryesia e ngushtë po vazhdon takimet me qytetarët duke bashkëbiseduar me ç'do shqiptarë për të dëgjuar hallet,sugjerimet,këshillat por dhe...
- Advertisement -

MË SHUMË ARTIKUJ

error: Content is protected !!