Aziri: Koalicioni i mëparshëm fajtor për vonesën në integrimet në NATO

DUHET LEXONI

Udhëtimi në Barcelonë, zbardhet mashtrimi i radhës i Erion Veliajt

Erion Veliaj ka mashtruar për paratë e udhëtimit në Barcelonë. Udhëtimi nuk u pagua nga Fusha. 2 ditë në...

Vjedhje e rëndë në një xhami në Gostivar, publikohen pamjet

Në Gostivar gjatë fundjavës është regjistruar një vjedhje në një objekt fetar, përkatësisht në një xhami. Siç njoftojnë nga MPB,...

McLaren 720S pjesë e edicionit special, të ndërtuar vetëm për pistat e Evropës

Kjo makinë do të ndërtohet në pesë versione, që t’i përshtate pesë pistave të ndryshme Super-makina McLaren 720S – me...

Meqë po flasim për meritat, atëherë duhet të flasim edhe për dështimet, kur e dimë ne se si rezultat i dështimeve të regjimit të kaluar, si rezultat i përbërësve të Qeverisë së kaluar, anëtarësimi i vendit në NATO është vonuar për dhjetë vjet.

Kur e dimë se në samitin në vitin 2008 në Bukuresht po të kishte pasur fleksibilitet më të madh nga qeverisja e kaluar, Maqedonia që atëherë do të ishte pjesë e NATO-s.

I fajëson realiteti, dhe pesha e argumenteve është shumë e fortë këtë rast. Pra ne kemi pas një qeveri e cila është mbyll në pozicionet e saja në raport me problemin në Greqi, e kjo distancë dhe kjo mos gatishmëri ndaj nxitjes së atij problemi pastaj nxori dhe nxiti probleme më të mëdha në Republikën e Maqedonisë së Veriut.- theksoi Elmi Aziri, në Rruga Drejt

- Advertisement -
- Advertisement -

LAJMET TË FUNDIT

Humbja e BDI-së në zgjedhjet parlamentare të 12 prillit të këtij viti do jetë fitore për shqiptarët

Në zgjedhjet parlamentare të viti 2016, BDI-së iu përgjysmuan deputet. Por në njëfarë mënyre u dyfishua  ndikimi politik i...

Ekskluzive: Dorëhiqet kryetari i këshillit më të madhë vendorë të BDI në Kërçovë

Sipas informacioneve që ka siguruar portali Infomagazin, Lulzim Limani kryetar i këshillit më të madhë vendorë në Kërçovë ka dhënë dorheqje në shenjë revolte...

Sela pas takimit me Kurtin, në takim me aktivin politik të ASH Tetovë

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, sot ka realizuar takim me kryeministrin e Kosovës Albin Kurtin. Pas këtij takimi kreu i ASH-së, ka realizuar edhe...

Kush janë “hot” femrat që votojnë online për Lëvizjen Besa? ( foto)

Kush janë "hot" femrat që votojnë online për Lëvizjen Besa? ( foto) Sa më shumë që ofrohen zgjedhjet partitë politike bëjnë analizat dhe kalkulimet e...

Takimi i dytë mes Aleancës dhe Alternativës temë diskutimi programi zgjedhorë

Ja postimi i plotë nga faqja zyrtare e Alternativës: Sonte në selinë e Alternativës u zhvillua takimi i dytë mes grupeve të punës të koalicionit...
- Advertisement -

MË SHUMË ARTIKUJ

error: Content is protected !!