Remzi Mehmedi: Aleanca bëri një veprim bashkues këtë hapë ta ndjekin edhe subjektet tjera

DUHET LEXONI

Udhëtimi në Barcelonë, zbardhet mashtrimi i radhës i Erion Veliajt

Erion Veliaj ka mashtruar për paratë e udhëtimit në Barcelonë. Udhëtimi nuk u pagua nga Fusha. 2 ditë në...

Vjedhje e rëndë në një xhami në Gostivar, publikohen pamjet

Në Gostivar gjatë fundjavës është regjistruar një vjedhje në një objekt fetar, përkatësisht në një xhami. Siç njoftojnë nga MPB,...

McLaren 720S pjesë e edicionit special, të ndërtuar vetëm për pistat e Evropës

Kjo makinë do të ndërtohet në pesë versione, që t’i përshtate pesë pistave të ndryshme Super-makina McLaren 720S – me...

Të ftuar në emisionin ,,Rruga Drejt” me Arta Tahirin sonte në panel të ftuar janë Remzi Mehmedi nga Aleanca për Shqiptarët,Izet Mexhiti nga BDI dhe Abdush Demiri nga Lëvizja Besa për të diskutuar rreth aktualiteteve politike në vendë.
Remzi Mehmedi duke folur për çështjen e koalicioneve mes partive opozitare shqiptare mes Aleancës,Besa dhe Alternativës ka thënë se: Ne si Aleancë kemi bërë një hapë drejt fuqizimit të votës shqiptare duke krijuar një bllok bashkë me Alternativën dhe do të ishte mirë që BDI të ndalojë me zhargonin se nuk kemi nevojë për shumë parti shqiptare sepse kjo e dëmtonë potencën politike shqiptare,i bëjë thirrje BDI të ndërmarr hapa konkret dhe të ofroj rreth vehtes subjektet tjera më të vogla që të krijojm dy blloqe,ne e kemi bërë një hapë duke arritur një koalicion me Alternativën,tani është mirë edhe BDI të ndërrmarrë hapa konkret dhe jo të ankohet tërë kohën.

- Advertisement -
- Advertisement -

LAJMET TË FUNDIT

Humbja e BDI-së në zgjedhjet parlamentare të 12 prillit të këtij viti do jetë fitore për shqiptarët

Në zgjedhjet parlamentare të viti 2016, BDI-së iu përgjysmuan deputet. Por në njëfarë mënyre u dyfishua  ndikimi politik i...

Ekskluzive: Dorëhiqet kryetari i këshillit më të madhë vendorë të BDI në Kërçovë

Sipas informacioneve që ka siguruar portali Infomagazin, Lulzim Limani kryetar i këshillit më të madhë vendorë në Kërçovë ka dhënë dorheqje në shenjë revolte...

Sela pas takimit me Kurtin, në takim me aktivin politik të ASH Tetovë

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, sot ka realizuar takim me kryeministrin e Kosovës Albin Kurtin. Pas këtij takimi kreu i ASH-së, ka realizuar edhe...

Kush janë “hot” femrat që votojnë online për Lëvizjen Besa? ( foto)

Kush janë "hot" femrat që votojnë online për Lëvizjen Besa? ( foto) Sa më shumë që ofrohen zgjedhjet partitë politike bëjnë analizat dhe kalkulimet e...

Takimi i dytë mes Aleancës dhe Alternativës temë diskutimi programi zgjedhorë

Ja postimi i plotë nga faqja zyrtare e Alternativës: Sonte në selinë e Alternativës u zhvillua takimi i dytë mes grupeve të punës të koalicionit...
- Advertisement -

MË SHUMË ARTIKUJ

error: Content is protected !!