Ekskluzive: Dorëhiqet kryetari i këshillit më të madhë vendorë të BDI në Kërçovë

DUHET LEXONI

Udhëtimi në Barcelonë, zbardhet mashtrimi i radhës i Erion Veliajt

Erion Veliaj ka mashtruar për paratë e udhëtimit në Barcelonë. Udhëtimi nuk u pagua nga Fusha. 2 ditë në...

Vjedhje e rëndë në një xhami në Gostivar, publikohen pamjet

Në Gostivar gjatë fundjavës është regjistruar një vjedhje në një objekt fetar, përkatësisht në një xhami. Siç njoftojnë nga MPB,...

McLaren 720S pjesë e edicionit special, të ndërtuar vetëm për pistat e Evropës

Kjo makinë do të ndërtohet në pesë versione, që t’i përshtate pesë pistave të ndryshme Super-makina McLaren 720S – me...

Sipas informacioneve që ka siguruar portali Infomagazin, Lulzim Limani kryetar i këshillit më të madhë vendorë në Kërçovë ka dhënë dorheqje në shenjë revolte për shkak të politikave kadrovike të BDI-së.

Portali Infomagazin, ka siguruar dëshmi një SMS porosi që Lulzim Limani u ka dërguar antarëve të këshillit vendorë me të cilën i njofton për dorheqjen e tijë.

Redaksia e infomagazinë ka hulumtuar rastin duke kontaktuar disa aktivistë të BDI nga Kërçova të cilët e kanë pohuar këtë informacion dhe kanë thënë se Lulzim Limani ka shprehur paknaqësit e tijë pëshkak të punsimeve që janë bërë në ,,TE Osllomej” pa asnjë kriterium dhe pa konsultim me këshillat vendore,disa persona funksionarë lokalë të BDI kanë vendos për punsimet duke punsuar familjarët dhe miqtë e tyre.

Në vazhdim sms porosia:

 

- Advertisement -
- Advertisement -

LAJMET TË FUNDIT

Mbi 100 mijë viktima nga koronavirusi

Numri i të vdekurve nga koronavirusi në gjithë botën ka kaluar mbi 100 mijë. Gjithsej 100.260 viktima janë regjistruar deri...

Po shqyrtohet mundësia për shërim me plazmën e gjakut, por kjo terapi nuk i ndihmon çdokujt

Shkup, 10 prill 2020 (INFOMAGAZIN) – Protokolli për shërim me plazmën e gjakut nga konvaleshenca është bërë ndërsa këtë javë për këtë është diskutuar në...

Britani, 980 të vdekur nga COVID-19 në 24-orëshin e fundit

Britania e Madhe regjistruar sot 980 vdekje shtesë nga pacientët me COVID-19, një rekord tjetër i ri në vend. “Me shifrat e fundit, numri i...

Publikimet tregojnë se tek pacientët në makina respiratore vdekshmëria është rreth 98 për qind, thotë Filipçe

Shkup, 10 prill 2020 (INFOMAGAZIN) – Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp theksoi se publikimet tregojnë se vdekshmëria tek...
- Advertisement -

MË SHUMË ARTIKUJ

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: