Edhe YouTube redukton cilësinë e videove

DUHET LEXONI

Udhëtimi në Barcelonë, zbardhet mashtrimi i radhës i Erion Veliajt

Erion Veliaj ka mashtruar për paratë e udhëtimit në Barcelonë. Udhëtimi nuk u pagua nga Fusha. 2 ditë në...

Vjedhje e rëndë në një xhami në Gostivar, publikohen pamjet

Në Gostivar gjatë fundjavës është regjistruar një vjedhje në një objekt fetar, përkatësisht në një xhami. Siç njoftojnë nga MPB,...

McLaren 720S pjesë e edicionit special, të ndërtuar vetëm për pistat e Evropës

Kjo makinë do të ndërtohet në pesë versione, që t’i përshtate pesë pistave të ndryshme Super-makina McLaren 720S – me...

YouTube i është bashkuar Netflix duke reduktuar cilësinë e videove në Evropë për të ulur ngarkesën në internet raportoi agjencia e lajmeve Reuters.

Përkohësisht do të kalojmë të gjithë trafikun në Evropë në Standard Definition (SD),” bëri të ditur kompania në një deklaratë.

Përveç kësaj Alphabet publikoi një hapësirë të dedikuar për verifikimin e fakteve dhe lajmeve rreth koronavirusit në 16 vende të botës.

Shumica e vendeve Evropiane kanë aplikuar masa për të ngadalësuar përhapjen e COVID-19 që do të thotë se njerëzit po punojnë nga shtëpia dhe fëmijët po marrin mësim përmes internetit.

Ditën e djeshme Netflix u bë platforma e parë madhore streaming e cila reduktoi cilësinë e videove për 30 ditët e ardhshme. Si rezultat trafiku do të reduktohej me 25%. /PCWorld Albanian

- Advertisement -
- Advertisement -

LAJMET TË FUNDIT

Mbi 100,000 të vdekur nga koronavirusi në botë

Numri i të vdekurve nga koronavirusi në botë e ka kaluar shifrën 100,000. Të infektuar llogaritet të jenë 1.6 milionë...

Filipçe: Me sukses amortizohet goditja e koronavirusit, kemi rritje lineare

Shkup, 10 mars 2020 (INFOMAGAZIN) – Në 24 orët e fundit në shtet janë bërë 496 testime të Kovid-19, prej të cilëve janë konfirmuar pozitivë...

Sveçla dhe Qalaj kanë bërë dhurimin vullnetarë të gjakut

Ushtruesi i detyrës së ministrist të Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, njëherësh Koordinator i Grupit Ndër-institucional për Menaxhimin e Incidenteve, Xhelal Sveçla, i...

Epidemiologia paralajmëron qytetarët: Masat do të lehtësohen

Epidemiologia Rovena Daja, në një lidhje të drejtpërdrejtë me studion në A2, deklaroi se në Shqipëri “do të vijojmë ta kemi kurbën e sheshtë,...

Katër të punësuar në televizionin Kanal 5 janë në vetizolim

Shkup, 10 prill 2020 (INFOMAGAZIN) – Një përfaqësues i televizionit “Kanal 5” në konferencën e sotme për shtyp të Ministrit të Shëndetësisë Venko Filipçe, informoi...
- Advertisement -

MË SHUMË ARTIKUJ

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: