Instagram sërish pas Snapchat, teston mesazhet që zhduken

DUHET LEXONI

Udhëtimi në Barcelonë, zbardhet mashtrimi i radhës i Erion Veliajt

Erion Veliaj ka mashtruar për paratë e udhëtimit në Barcelonë. Udhëtimi nuk u pagua nga Fusha. 2 ditë në...

Vjedhje e rëndë në një xhami në Gostivar, publikohen pamjet

Në Gostivar gjatë fundjavës është regjistruar një vjedhje në një objekt fetar, përkatësisht në një xhami. Siç njoftojnë nga MPB,...

McLaren 720S pjesë e edicionit special, të ndërtuar vetëm për pistat e Evropës

Kjo makinë do të ndërtohet në pesë versione, që t’i përshtate pesë pistave të ndryshme Super-makina McLaren 720S – me...

Instagram është duke punuar në një tipar të ri në platformën e saj – i cili duket shumë si kopje e shërbimit që tashmë e ofron rivali Snapchat.

Aplikacioni po teston prototipin e një veçorie të zhdukjes së mesazheve që do të pastronte bisedat dhe mesazhet e drejtpërdrejta të njerëzve sa herë që ato mbyllen, të ngjashme me shërbimin e bisedave që bëhen në Snapchat.

Funksioni i zhdukjes së bisedës u zbulua nga Jane Manchun Wong, i cili rregullisht zbulon prototipet e tipareve të reja të fshehura në kodin e aplikacioneve.

Pasi Wong bëri një tweet në lidhje me veçorinë, Instagram konfirmoi se është në zhvillimin e hershëm të shërbimit të ri.

- Advertisement -
- Advertisement -

LAJMET TË FUNDIT

Britani, 980 të vdekur nga COVID-19 në 24-orëshin e fundit

Britania e Madhe regjistruar sot 980 vdekje shtesë nga pacientët me COVID-19, një rekord tjetër i ri në vend. “Me...

Publikimet tregojnë se tek pacientët në makina respiratore vdekshmëria është rreth 98 për qind, thotë Filipçe

Shkup, 10 prill 2020 (INFOMAGAZIN) – Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp theksoi se publikimet tregojnë se vdekshmëria tek...

Ministrja Hajdari thotë se si pasojë e degradimit të Postës rrodhën shkarkimet (VIDEO)

Dy zyrtarë të lartë të Postës së Kosovës, nuk do të jenë më pjesë e kësaj ndërmarrje publike.Bëhet fjalë për kryeshefin ekzekutiv, Shefqet Avdija,...

Shkarkohen drejtuesit e Postës (VIDEO)

Disa jashtë, e tjerët brenda.Kështu, në një veprim të habitshëm, policia po ruante objektin qendror të Postës së Kosovës, teksa bordi i përkohshëm, që...

Zaev: Ruajuni dhe ndiqni rekomandimet

Shkup, 10 prill 2020 (INFOMAGAZIN) – Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev sonte në profilin e tij në Fejsbuk ka shkruar se rezultati i testit të...
- Advertisement -

MË SHUMË ARTIKUJ

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: