Numri i qytetarëve në vetizolim shkon në 6349

DUHET LEXONI

Udhëtimi në Barcelonë, zbardhet mashtrimi i radhës i Erion Veliajt

Erion Veliaj ka mashtruar për paratë e udhëtimit në Barcelonë. Udhëtimi nuk u pagua nga Fusha. 2 ditë në...

Vjedhje e rëndë në një xhami në Gostivar, publikohen pamjet

Në Gostivar gjatë fundjavës është regjistruar një vjedhje në një objekt fetar, përkatësisht në një xhami. Siç njoftojnë nga MPB,...

McLaren 720S pjesë e edicionit special, të ndërtuar vetëm për pistat e Evropës

Kjo makinë do të ndërtohet në pesë versione, që t’i përshtate pesë pistave të ndryshme Super-makina McLaren 720S – me...

Numri i qytetarëve të izoluar në vend si pasojë e virusit korona tashmë ka shkuar në 6349, deri sa po vazhdon të ulet dukshëm lëvizja e qytetarëve në vendkalimet kufitare.

Sipas të dhënave të fundit janë deponuar 74 fletëparaqitjeve sipas nenit 205 dhe 206 të Kodit Penal(për mosrespektim të masave shtetërore për virusin korona). Policia e shtetit pritet të ashpërsojë masat për ruajtjen e shëndetit publik.

- Advertisement -
- Advertisement -

LAJMET TË FUNDIT

Lista Serbe kërkon shkarkimin e Nenad Rashiqit

Lista Serbe kërkon shkarkimin e Nenad Rashiqit i cili sipas tyre  akuzohet për keqpërdorim të detyrës zyrtare nga funksioni...

Basha apel qeverisë: Pagesa e mbijetesës për këdo që ka humbur punën s’mund të vonohet asnjë ditë!

Kreu i PD, Lulzim Basha i ka bërë thirrje qeverisë që të shpërndajë pa asnjë vonesë fondet e ndihmës ekonomike dhe të rrisë buxhetin...

Në Itali vazhdon të bie numri i të infektuarve nga COVID-19

Numri i vdekjeve nga COVID-19 në Itali ka rënë sërish në 24 orët e fundit. Të premten autoritetet njoftuan për 570 vdekje të reja, derisa...

KOVID-19/Mbretëria e Bashkuar regjistron rritjen më të lartë të viktimave

Mbretëria e Bashkuar ka regjistruar numrin më të lartë të viktimave këtë të premte. Sipas të dhënave të fundit të raportuara 980 persona kanë...

Lojtarët që paguhen më së paku në Serie A, mes tyre edhe një shqiptar

Cristiano Ronaldo, Romelu Lukaku, Matthis De Ligt, Zlatan Ibrahimovic dhe shumë kolegë të tjerë në Serie A  janë multi milionerë tashmë falë pagave të...
- Advertisement -

MË SHUMË ARTIKUJ

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: