Komuna e Gostivarit: Në kohë pandemie, militantët partiak i bllokojnë xhiro-llogarinë Komunës së Gostivarit

DUHET LEXONI

Udhëtimi në Barcelonë, zbardhet mashtrimi i radhës i Erion Veliajt

Erion Veliaj ka mashtruar për paratë e udhëtimit në Barcelonë. Udhëtimi nuk u pagua nga Fusha. 2 ditë në...

Vjedhje e rëndë në një xhami në Gostivar, publikohen pamjet

Në Gostivar gjatë fundjavës është regjistruar një vjedhje në një objekt fetar, përkatësisht në një xhami. Siç njoftojnë nga MPB,...

McLaren 720S pjesë e edicionit special, të ndërtuar vetëm për pistat e Evropës

Kjo makinë do të ndërtohet në pesë versione, që t’i përshtate pesë pistave të ndryshme Super-makina McLaren 720S – me...

Në kohë pandemie dhe kur përmbarimi me vendim qeverie u ndalua deri në muajin qershor të këtij viti, Komunës së Gostivrait i bllokohte xhiro-llogaria. Bllokimi është bërë për borxhe të prapabetura ndaj zjarrfikësve të Gostivarit gjatë viteve 2015, 2016 dhe 2017 kur me pushtetin lokal nuk ka udhëhqur kjo përbërje.

Bëhet fjalë për shumë prej 100 mijë euro, të cilat para, zjarrfikësit e Gostivarit janë dakorduar t’u paguhen me këste nga ana e Komunës, por pas takimit me kryetarin Arben Taravari, partia i urdhëron çështja të kalojë në përmbarim.

Kështu veprohet dhe nga sot, Komunës së Gostivari i bllokohet llogaria.

Zjarrfikësit e Gostivarit të cilët e kanë inicuar përmbarimin, janë militantë partiak të një partie politike në Gostivar, dhe ata janë:
-Arben Veliu,
-Fatmir Shaqiri,
-iIzet Izeti,
-Izet Cana,
-Adem Selimi,
-Indir Xhaferi,
-Juksel Kamberi,
-Zijafet Rushiti,
-Hebib Fejzuli,
-Zoran Risteski dhe
Predrag Mojsovski.
Përmbaruesi i cili ka marrë vendim t’i bllokohet sot xhiro-llogaria Komunës së Gostivarit, është Jaser Asani.
Kjo nuk është hera e parë që me diektivë të kësaj partie, Gostivarit t’i shkaktohen dëme.
Po kjo parti, periudhën kur u ndërrua pushteti lokal, gostivarasit një vit i la pa buxhet komunal. Pastaj, disa herë nxënësit e Gostivarit, duke i marrë kompetecat në arsim, u shkaktoi probleme pafund në mbarëvajtjen e procesit edukatv-arsimor.
Me veprimin e sotëm, partia në fjalë dëshmoi se edhe pas dy vite e gjysëm nga zgjedhjet lokale, nuk mund të pranojë faktin e humbjes së thellë në Gostivar.
Gostivari do ja dalë edhe përskaj pengesave tuaja, pavarësisht që edhe këtë fatkeqësi që i ndodh gjithë njerëzimit në botë,partia po e keqperdore!

- Advertisement -
- Advertisement -

LAJMET TË FUNDIT

Katër të punësuar në televizionin Kanal 5 janë në vetizolim

Shkup, 10 prill 2020 (INFOMAGAZIN) – Një përfaqësues i televizionit “Kanal 5” në konferencën e sotme për shtyp të Ministrit...

Norwichi transferon sulmuesin Sinani me prejardhje nga Dragashi

Norwich City ka nënshkruar me sulmuesin nga Luksemburgu,  Danel Sinani. Lojtari ka nënshkruar kontratë tri vjeçare me ekipin anglez dhe do nis aventurën në ishull nga...

KMDLNJ: Kërkojmë përgjegjësi për dëmtimin e varrezave të romëve, ashkalinjve dhe egjiptasve në Rahovec

Këshilli për mbrojtjen e të drejtave dhe të lirive të njeriut ka reaguar për dëmtimin e varrezave të Romëve, Ashkalive dhe Egjiptasve në Rahovec.“KMDLNJ...

Guvernatori i Nju Jorkut: Po vazhdojmë të humbim shumë jetëra nga koronavirusi

Guvernatori i Nju Jorkut, Andrew Cuomo, ka thënë se po bie numri i atyre që pranohen në spital për shkak të koronavirusit. "Ne jemi optimistë...

Lista Serbe kërkon shkarkimin e Nenad Rashiqit

Lista Serbe kërkon shkarkimin e Nenad Rashiqit i cili sipas tyre  akuzohet për keqpërdorim të detyrës zyrtare nga funksioni i drejtorit të zyrës për...
- Advertisement -

MË SHUMË ARTIKUJ

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: