Falcao pritet ta vazhdojë karrierën në Lindje të Mesme

0

Karriera e tij ka pas shumë ngritje dhe rënie.

Sulmuesi kolumbian i Galatasarayt, Radamel Falcao mund të vazhdojë karrierën në Lindje të Mesme.

Falcao 34-vjeçar ka oferta nga Katari dhe Arabia Saudite, shkruan gazeta “Marca”.

Al-Sadd dhe Al-Hilal kanë bërë oferta për 34-vjeçarin. Falcao pritet të kushtojë rreth 14 milionë euro.

Falcao ka shënuar nëntë gola në 14 ndeshje në Superligën e Turqisë me Galatasarayn, që kur u transferua në shtator.