Askush nuk e njihte, pas seks-skandali….

0

Tri vite më parv, ajo ishte një gazetare e panjohur që ndiqte Serie C dhe herë pas here Serie B, derisa sot, Diletta Leotta është një nga prezanteuset më seksi dhe më të famshme të sportit në sotë.

Jeta e saj veçanarisht tani gjatë kësaj peridhe izolimi me pandeminë COVID-19, është parë nga shumë ndërkombëtare nga minuta në minutë.

Përveç se punon për ‘DAZN’ dhe ka punë me shumë sportistë të famshëm, Diletta është gjithashtu në qendër të vëmendjes për pamjen e saj tërheqëse.

Sidoqoftë, siç u cek më lart, para tri vitesh, pak kush dinte për të, por pas qarkullimit të disa fotografive intime, ajo doli në pah dhe mori vëmendje maksimale.

“Mbase i kam dërguar disa prej këtyre fotove dikujt, por nuk kam parë që disa vite. Nuk ndjej se kam gabuar. Gjithkush ka të drejtë të bëjë çfardo me jetën e vetë. Kur ndodhi kjo, tek unë kishte kaos. Njerëzit më dërgonin mesazhe, më telefononin. Në fillim nuk qaja, por pas disa ditësh, unë e bëra këtë”, kishte thënë Diletta në vitin 2017.

Tri vite më pas, Diletta është ylli i Serie A. Shumë futbollistë mezi presin të intervistohen nga ajo pasi duket se e kanë shumë në ‘qejf’.

Madje, tifozët e Napolit e provokuan atë ta tregojë gjoksin e saj, dhe më pas ajo në një ndeshje ishte pa të brendshme, teksa as Cristiano Ronaldo nuk ka mundur t’i ‘rezistojë’ asaj.

Tutje, së fundmi ajo falënderoi edhe sulmuesin e Brescias, Mario Balotellin, për mbështetjen gjatë asaj periudhe të vështirë.

“I jam mirënjohëse Marios për mbështetjen e tij që ma ka dhënë. Ndjej se nuk isha vetëm”, tha më tej gazetarja italiane.

Përndryshe, disa media në Itali kanë raportuar se Diletta mund t’i jap fund karrierës si gazetare, pasi ajo dëshiron që ta hap një biznes juridik, pasi dihet se për pak ajo do ta përfundojë fakultetin juridik.