Covid-19: Bilanci i Italisë në 24 orët e fundit! Sinjali pozitiv vjen nga të shëruarit dhe rastet e reja

0

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 274 viktima për shkak të koronavirusit, teksa ka kryer 70 mijë tamponë duke zbuluar 1401 pozitivë, pra të prekur nga Covid-19.

Më shumë se 3 mijë janë shënuar në 24 orët e fundit për një total prej 96 mijë e 276 në total. Numri i personave që kanë humbur deri tani betejën me koronavirus është 29 mijë e 958.

Prej fillimit të pandemisë dhe rastit të parë pozitiv (Kodonjo) janë prekur plot 214 mijë persona.