The Sun ka publikuar fjalët e lojtarit në lidhje me të ardhmen

0

Pierre-Emerick Aubameyang mund të largohet nga Arsenal-i me kosto zero.

Kontrata e tij me Topçinjtë skadon në vitin 2021 dhe e ardhmja e tij duket se është gjithnjë e më shumë larg Londrës. Zërat që vijnë nga Anglia flasin për një transferim të mundshëm në Itali, por lojtari ka zbuluar se ka një premtim për të mbajtur.

The Sun ka publikuar fjalët e lojtarit në lidhje me të ardhmen: “Para se gjyshi im të vdiste, i kam premtuar se një ditë do të luaja për Real Madrid. Ai është nga Avila, jo shumë larg kryeqytetit spanjoll. E di se nuk është e lehtë, por është diçka që e mendoj gjithmonë”.

Megjithatë, në të ardhmen e sulmuesit të Arsenal-it mund të jetë ehde Italia. Inter-i, në fakt, duket se është e interesuar për lojtarin edhe për shkak të largimit pothuajse të sigurt të Lautaro Martinez.

Nëse milanezët do të merrnin 111 milionë eurot e parashikuara në klauzolën e argjentinasit, Ausilio dhe Marotta mund të bënin një rtentativë për ta marrë nga Emirates me kosto zero.