Arilena Ara sjell klipin e këngës “Fall From The Sky” (VIDEO)

0

8:54, 12 Maj 2020

Arilena Ara do e përfaqësonte Shqipërinë në “Eurovision 2020” me këngën “Fall From The Sky”, por që për shkak të pandemisë u anulua ky festival.

Por kjo këngë po vazhdon të marrë vëmendje të madhe dhe të zë vend të veçantë në faqet rozë kjo pasi këngëtarja i ka bërë edhe klip kënges që në shqip ishte quajtur “Shaj”, njofton Klan Kosova

Tekstin e ka shkruar vet artistja në bashkëpunim me Michael Blue, Robert Stevenson, Sam Schummer, kurse për kompozimin është përkujdesur Darko Dimitrov dhe Lazar Cvetkoski.

Kënga tashmë gjendet e publikuar në kanalin zyrtar të këngëtares në platformën YouTube.