BESA : ,,Ne mundemi” edhe me VMRO-në

0

Gjatë takimit të liderëve tek Presidenti Stevo Pendarovski ku u bisedua për datën e mbajtjes së zgjedhjeve, përderisa po prononcohej për media lideri i BDI-së Ali Ahmeti, kamerat e kanë fokusuar kreun e Lëvizjes Besa Bilall Kasami tek sa po fliste me kreun e VMRO-DPMNE-së opozitare, Hristjan Mickoski.

Nuk duhet se cila ka qenë tema e bisedës,nëse ka të bëjë me ndonjë bisedë ose marrveshje nga bashkpunimi që kanë pasur më parë këta dy parti VMRO dhe BESA

Lëvizja Besa tani më është pjesë e koalicionit të LSDM-së ndërsa kohë më parë kreu i Besës, Bilall Kasami ka pasur edhe takime publike me kreun e VMRO-së Hrisjtan Mickoski.