Shek Hallaqi: ,,Rasti i Kumanovës” objekt pazari politikë mes Zaevit e Ahmetit!?

0

Zoran Zaevi si që duket pranoi kushtin e Ali Ahmetit për mos zbardhjen e rastit të Kumanovës vetëm për të formuar qeverin. Ai akuzonte vet me gojën e tij se Ali Ahmeti kishte gisht bashkë me Nikolla Gruevskin dhe Sasho Mihajllkovin. Prokuria speciale është viktima e pazarit VMRO-BDI-LSDM për të shtyer proceset e montuara. Sepse kur kjo e fundit ishte në pushtet, prokurorisë speciale nuk i lejoehej të hetohet asnjë rast, e as hetim ndërkombëtar, nga intervenimet e njerzve të VMRO-së dhe BDI-së bashk me pazaret e LSDM-së. Drejtësia është e kapur nga njerz të kriminalizuar dhe korruptuar si prokurorja “Vilma Rusokovska” që u shperbly me post më të lartë nga BDI per punën qe ka bërë për mosndriçimin e rasteve të montuara, si “Rasti Kumanova” dhe “27 Prilli”, ku i liroi deputetët e VMRO-s e Feta Alimin e dënoi me burg.
Për këtë arsye unë mendoj se edhe LSDM është e zhytur si VMRO e BDI dhe nuk ja vlen ti besohet. Zaevi vetëm po aktron që të marë vota shqiptare e të pengojë fitoren e pastër të koalicionit shqiptar Aleanca-Alternativa. Në ket lojë, tani është një shenasi Mehmeti, tjeter ne shërbim te djallit, Erold Musliu i cili tash para zgjedhjeve u kujtu të dalë me premtim se do të ndriçon rastin e Kumanovës. Ku ishte ky zoteri deri tani, apo njejt si shefi i vet Zaevi ka bë pazare me BDI-n e VMRO-n.

Tani vetëm me ardhjen e Aleancës me Alternativ ne qeveri mundë, te kemi besim për një hetim Ndërkombëtar, ndryshe juve shërbëtorët e maqedonve munden me ju patur besim vetëm ata që kan shërbyer, si puna juaj apo dhe bashkëpuntorë te juaj e jo një njeri që i thot Bukës Bukë e ujit ujë !!!
Shihemi me 15 korrik me votën e Shqiptarëve zbardhet të gjitha proceset zoti ju bekoftë shqiptari✋🇦🇱