‘Sa gabim qe kam bërë’/ 10 VAJZAT SHQIPTARE VIP që janë penduar për operacionet plastike! FOTO

0

Nje teme qe vazhdon te mbetet e diskutuar eshte operacionet plastike. Vip-at gjithmone sulmohen lidhur me kete ceshtje por megjithate disa prej tyre e kane pranuar hapur qe kane bere nderhyrje. Disa jane pro, disa kunder dhe madje disa prej tyre kane deklaruar se jane penduar.

Ja cilat jane disa nga Vip-et shqiptare qe kane pranuar se kane kryer nderhyrje:

Ana Kabashi: “Une hunden nuk e kam pasur asnjehere kompleks deri vone kur fillova te merresha me muzike. Producentet filluan te me thoshin duhet ta besh sepse muzika e kerkon edhe te bukuren e andej kendej edhe e bera hunden operacion, por qe tani te ishte, asnjehere nuk do e kisha bere. Ne fakt atehere kisha me shume vetebesim sesa tani”. “Pjesa estetike duket mire, por pastaj nuk mundesh as hundet t’i frysh mire sepse duket sikur po te bie hunda ne toke. Nuk eshte me hunda jote, une gjithmone jam duke ndejtur me siklet se mos po e vras, si te thuash te rrish gjithe kohes te ruash hunden”

 

Marjona Metohu u shpreh “Jam penduar qe bera hunden. Me ka ndryshuar shume. Ti do thuash, e bere per te ndryshuar, por jo kaq shume. Ndoshta eshte bere pak me teper nga sa e doja. Nuk doja te ndryshoja kaq shume, doja qe fytyra ime te kishte te njejten hije”.

Alberie Hadergjonaj tregon se: “Njeriu duhet te kete shume kujdes kur e prek fytyren, Zoti nuk na i ka falur kot tiparet kur lindim. Une e kam operuar hunden kur isha ne Shqiperi dhe jam penduar sepse po te kisha hunden time do tregoja karakter. Tani e kam sistemuar pak ne Amerike por ja qe e bera”, ka thene Alberie.

Jolanda Dhamo: “Ka qene gabim, me mori edhe mua rryma. Para 6 vjetesh, une mund te kem qene e treta, e katerta, por e para qe e kam thene hapur. Kur vjen puna per ta deklaruar, askush nuk e pranon. Nga ai operacion une nuk u bera me e bukur, thjesht me kane deformuar”

Vildane Zeneli tregoi se eshte penduar per nderhyrjen e saj ne buze dhe per me teper ajo u shpreh: ”I bera prej qejfit buzet. Po palidhje shume, i kam rene pishman dhe tani dua t’i heq”

 

Adelina Tahiri gjithashtu eshte penduar dhe tregoi : “Kam nderhyre vetem tek buzet megjithate jam penduar”

Fjolla Morina: “Me eshte bere bajat, me mire pa gjoks, kohet e fundit nuk po pelqehet gjoksi i madh. Nuk e di se kur, por qe do e zvogeloj shume shpejt”

Çiljeta per hunden: “Nuk ka ndonje ndryshim te madh, po hajd, mendte e kokes thuaj”

 

Aurela Hoxha: “Qetesohuni njerez te mireee nuk i kam bere me buzet, perkundrazi, prej kohesh i kam hequr mbushjen dhe s’do ti bej kurre me”.

Almeda Abazi: “Kam operuar vetem hunden, asgje tjeter. Kam kryer edhe nje nderhyrje estetike ne buzen e siperme, gje per te cilen jam penduar. Do te doja te mos e kisha bere”