Video/ Trupit te mesueses shqiptare i vinte “era” , u gjet e vdekur trupi i saj ne pallat dhe…

0

Mesuesja qe u gjet sot e paj ete ne Sarande jetonte e vetme, pasi burri i kishte ndërruar jetë disa vite më parë, e nuk kishin as fëmijë.

Ajo ishte në pension. Gruaja me origjinë nga Gjirokastra Lida Dako u gjet ditën e sotme në shtëpinë e saj në Sarandë.

72-vjeçarja, dyshohet se kishte rreth një javë që kishte ndërruar jetë për shkaqe natyrale dhe trupi kishte nisur të deko mpozohej.

Ishin fqinjët që nisur nga era e rëndë që vinte nga shtëpia e saj ndërhynë dhe kur hapën derën konstatuan se moshuara kishte ndërruar jetë. E moshuara banonte në lagjen nr.3 të Sarandës.

Lida Dako njerëzit e afërt, vëllanë dhe kushërinjtë i kishte në Gjirokastër, të cilët pasi kanë mësuar lajmin kanë arritur në qytetin bregdetar të Sarandës për t’i dhënë lamtumirën e fundit.