Tërmett!! Lëkundet nga tërmeti toka shqiptare, ja sa ballë ishte dhe ku u shemb gjithcka…Video

0


Një tërmet i lehtë ka go ditur vendin tonë rreth orës 5 të mëngjesit të kësaj të enjteje.

Termet në Shqipëri - Lajmet e fundit - Zëri

 

 

 

 

Lëkundjet ishin me magnitudë 3.5 të shkallës rihter dhe epiqendra ishte në Detin Adriatik, 24 km në veriperëndim të Durrësit. Thellësia e këtij tërmeti ishte 5 km.

Sipas EMSC këto lëkundje tërmeti janë konsideruar si lëkundje të shkallës 4. Nuk raportohet për dëme materiale, ndërsa shumë qytetarë kanë postuar në rrjetet sociale se i kanë ndjerë lëkundjet, që janë të lehta në krahasim me dy tërmetet që u përball vendi vitin e kaluar, ku vetëm në Durrës dhe në Thumanë humbën jetën 51 persona.Shikko me poshtt

 

 

 

 

Image