Video/ Tha do jem babai juaj, Rama i kthehet shqiptarit dhe lëshon gojën me fjalë banale: As mos e rr*aj k*r*e se ta…

0Kryeministri Edi Rama ka publikuar para pak orësh projektin e shkollës 9-vjeçare “Shaqe Mazreku” në Durrës, për të cilën thotë se është shkolla e parë drejt përfundimit.Shikko me poshtt

 

 

 

 

Albanian Prime Minister Edi Rama Called Out by Reporters Without Borders for Latest Attack on Journalists - Exit - Explaining Albania

 

 

 

 

Me anë të një shënimi në facebook, Rama thotë se mësuesit dhe nxënësit e kësaj shkolle shumë shpejt do të kthehen në një mjedis si në çdo vend të Europës.

Mirëpo nuk kanë munguar komentet e shumta nga qytetarët, të cilët në një farë mënyre kanë shprehur mosbesimin e tyre në këto projekte. Sigurisht nuk kanë munguar as përgjigjet e kryeministrit në adresë të audiencës së tij.

“Fasadë si vetë rilindja”, i shkruan një komentues.

“po pra, ishte shume e bukur sic ishte dhe ti mos u krih hic e as mos u qeth e mos u rruaj kurre, se fasade eshte, s’ke ce do”, i përgjigjet Rama.

Më poshtë janë shkëputur dhe disa nga replikat e kryeministrit me disa komentues të tjerë: