Vdes këngëtari i njohur shqiptar!

0

Irfan Blakçori, këngëtar i njohur shqiptar ka ndërruar jetë në moshën 62- vjeçare.

Lajmin e bënë të ditur familjarët e tij përmes Facebook-ut, shkruan Indeksonline.

Kantautori Blakçori ishte padyshim një nga artistë më prodhimtar, i cili bëri publikun për vete me zërin unik dhe tekstet e bukura që shkruante.

Ndër hitet e tij ishin këngët: “Zogu i plagosur”, “Antigona”. /Indeksonline/