Ekskluzive: Pas shumë viteve flet shoku i Komandant Kushtrimit!?

0

Fb post i Ismail Aqemit


Sot u bene plot 13 vite nga arestimi im ne at koh ne qeveri ishte VMRO-ja e Gruevskit me BDI-ne , ateher BDI-ja u arsyetojke se kta te VMRO-se nuk i marin ne dor (edhe se pas publikimit te pergjimeve e pam te gjith se kan pat bashkpunim te mrekullueshem) pastaj na denun :
Harun Aliun Kushtrimin -me 5 denime me burg te perjetshem
Mua Ismail Aqemin – me 5 denime me burg te perjetshem
Bashkim Bajramin – me 5 denime me burg te perjetshem

Nejse fajtore per montimin dhe denimet siq thoshin nga partija ne pushtet asaj kohe esht VMRO-ja

Me 10 maj 2010 u vra Harun Aliu bashk me 3 tjer ne nje prit nga policija speciale

Pastaj ndodhi qe te rzohet regjimi i VMRO-se u formu qeverija e re me LSDM -BDI te gjith te burgosurit kishim nje shpres se dot bahet mir dot zgjidhen rastet e montume , dot zvoglohen denimet dot ket amnesti te pergjithshme e tjera e tjera shpresa por me kot njejt vazhdoj e njejta keng . Pala maqedone i liroj njerzit e vet nga burgu ne shqiptaret ende presim …. ndoshta ende sna ka erdh rendi neve

Me interesantja e gjith ksaj esht se disa qe prej mbrem nxjerin flak e po thojn se era barut e kuedi un qka dojn me mbrojt Fen dhe Kombin deri dje as zani sju ka ni per gjitha te kqijat qe ndodhen prej pas luftes e deri ndit tsodit

P.s
Allahu esht Krijuesi dhe Gjykuesi , Ai esht i Plotfuqishmi i Pamposhturi
Un jam i distancum nga gjitha partit dhe sistemet e Kufrit
keshtu do te qendroj deri ne frym e fundit