Kiev shpëtoi, forcat ukrainase ruajnë kontrollin

0

Forcat shumë të motivuara dhe të armatosura të Ukrainës mbajtën kryeqytetin e tyre kundër sulmit rus për të tretën ditë të shtunën, derisa betejat vazhduan në të gjithë vendin, njofton CNN, transmeton Infomagazin.

Presidenti sfidues ukrainas Volodymyr Zelensky u kërkoi qytetarëve të mbrojnë vendin e tyre kundër forcave pushtuese.