INOVACION

Keqpërdorimet e Facebook-ut në kohën e zgjedhjeve

Rrjetet sociale mund të luajnë një rol shumë të rëndësishëm në zgjedhjet presidenciale të vitit 2020 në SHBA. Mund të ketë edhe faktorë të tjerë negativë. Koncerni amerikan Facebook vlerëson se rrjetet sociale mund të luajnë një rol shumë të...

Volkswagen publikon fotografi të ‘Golf 8’ në versionin karavan

Gjiganti i makinave gjermane ka konfirmuar se gjenerata e re e Golfit do të prodhohet në versionin karavan. Në fakt, Golf SportWagen (Variant) dhe Alltrack tashmë janë anuluar zyrtarisht për tregun amerikan, transmeton lajmi.net. Kësisoj, mbetet e paqartë se çfarë do...

Logoja e Apple mund të ndriçohet në iPhone 12, kur merrni njoftime të reja

Njerëzit kanë qenë në kërkim të dëshpëruar për mënyra për ta bërë që të ndizet logoja e Apple në pjesën e pasme të iPhone, që nga pajisja e debutuar në vitin 2007. Disa madje kanë pasur sukses. Por duket se...

McLaren 720S pjesë e edicionit special, të ndërtuar vetëm për pistat e Evropës

Kjo makinë do të ndërtohet në pesë versione, që t’i përshtate pesë pistave të ndryshme Super-makina McLaren 720S – me motorin 4.0 litra V8 që prodhon 710 kuaj fuqi – është shumë e fuqishme për ta vozitur në rrugë, andaj...

Bentley-tank, projekti i “çmendur” i rusëve

Një grup rusësh kanë krijuar atë që e quajnë “Ultratank”. Bëhet fjalë për një makinë Bentley të cilës i kanë vënë zinxhirë poshtë. Ky mjet, që praktikisht është një Bentley Continental GT me elementë tanku, arrin shpejtësinë maksimale 130 km/h. Gjithsesi,...

YouTube Music zëvendëson Play Music, si aplikacioni muzikor i Android 10

Nëse instaloni Android 10 në pajisjen tuaj dhe po pyesni se ku ka shkuar aplikacioni Play Music, rezulton se Google ka njoftuar se me Android 10, ata kanë vendosur të zëvendësojnë aplikacionin Play Music – si aplikacionin e parainstaluar...

E ardhmja e Mercedes Benz(FOTO)

Mercedes Benz paraqit makinën e tyre të re, Vision EQS, që përfaqëson planet e kompanisë për të ardhmen e makinave elektrike. Ky version elektrik kap 100 km/orë për 4.5 sekonda, dhe ka shpejtësi maksimale prej 200 km/orë. Koncepti është pjesë e...

Modeli i ardhshëm Galaxy Fold do të shitet globalisht

Duket se thashethemet e hershme në lidhje me Samsung Galaxy Fold si një pajisje e kufizuar kanë qenë të sakta. Kjo pasi deri më tani, vetëm një pjesë e vogël e vendeve në botë, të tilla si Koreja e Jugut...

Roboti katërkëmbësh i “Boston Dynamics” tani mund të blihet nga kushdo

Kompania Boston Dynamics, e cila ka marrë me miliona shikime në Youtube me robotët e saj tepër të avancuar, ka vendosur që njërin prej tyre ta nxjerrë në shitje. Spot është roboti katërkëmbësh i Boston Dynamics, i cili mund të...

“Google” fiton betejën ligjore, do të fshijë përmbajtjet vetëm në Europë!

Gjykata Evropiane e Drejtësisë konstatoi se “Google” nuk ka përse të fshijë përmbajtje të caktuara në gjitha botën. Kjo do të thotë se kompania duhet të heqë rezultatet e kërkimit vetëm në Evropë, dhe jo gjetkë, nëse merr kërkesë të...
- Advertisement -

LAJMET TË FUNDIT

Anketa e NDI: Ziadin Sela lideri me mbështetje më të madhe tek Shqiptarët

Anketa e NDI: Ziadin Sela lideri me mbështetje në të madhe tek Shqiptarët Anketat e shumta për matjen e rejtingut...
- Advertisement -

Hapja e negociatave me BE-në i hapë dyert e burgjeve për funksionarët e BDI-së

Me 3 vjet e gjashtë muaj dënohen me burg funksionarët e BDI-së, Ejup Alimi dhe Ismet Guri. Ejup Alimi dhe Ismet Guri akuzohen për parregullsi...

RMV në NATO: Krume,Petre,Pançe,po ku janë oficerët Shqiptarë?

Sot ishte një ditë historike për Maqedoninë e Veriut,nga sotë ntarë i 30 i NATO-së. Me vite të tëra kemi dëgjuar politikanë duke u lavdëruar...

Ahmeti një matrapaz politikë i fshehur nën petkun e patriotizmit do përballet me popullin

Një fotografi e Ali Ahmetit që ditëve të fundit po qarkullon në rrjetet sociale ka shkaktuar shumë reagime për shkak të ndryshimit që shihet...

Halil Matoshi merr përgjigjen e duhur,ja kush i përgjigjet

Shek Hallaqi nga ,,Grupi i Kumanovës" i përgjigjet Halil Matoshit Ja postimi i plotë: Halil Matoshi të krahasosh rininë e Kosovës,me brigadat e kuqe,që se kan...
error: Content is protected !!