TEKNOLOGJI

Keqpërdorimet e Facebook-ut në kohën e zgjedhjeve

Rrjetet sociale mund të luajnë një rol shumë të rëndësishëm në zgjedhjet presidenciale të vitit 2020 në SHBA. Mund të ketë edhe faktorë të tjerë negativë. Koncerni amerikan Facebook vlerëson se rrjetet sociale mund të luajnë një rol shumë të...

Volkswagen publikon fotografi të ‘Golf 8’ në versionin karavan

Gjiganti i makinave gjermane ka konfirmuar se gjenerata e re e Golfit do të prodhohet në versionin karavan. Në fakt, Golf SportWagen (Variant) dhe Alltrack tashmë janë anuluar zyrtarisht për tregun amerikan, transmeton lajmi.net. Kësisoj, mbetet e paqartë se çfarë do...

Logoja e Apple mund të ndriçohet në iPhone 12, kur merrni njoftime të reja

Njerëzit kanë qenë në kërkim të dëshpëruar për mënyra për ta bërë që të ndizet logoja e Apple në pjesën e pasme të iPhone, që nga pajisja e debutuar në vitin 2007. Disa madje kanë pasur sukses. Por duket se...

Bentley-tank, projekti i “çmendur” i rusëve

Një grup rusësh kanë krijuar atë që e quajnë “Ultratank”. Bëhet fjalë për një makinë Bentley të cilës i kanë vënë zinxhirë poshtë. Ky mjet, që praktikisht është një Bentley Continental GT me elementë tanku, arrin shpejtësinë maksimale 130 km/h. Gjithsesi,...

YouTube Music zëvendëson Play Music, si aplikacioni muzikor i Android 10

Nëse instaloni Android 10 në pajisjen tuaj dhe po pyesni se ku ka shkuar aplikacioni Play Music, rezulton se Google ka njoftuar se me Android 10, ata kanë vendosur të zëvendësojnë aplikacionin Play Music – si aplikacionin e parainstaluar...

E ardhmja e Mercedes Benz(FOTO)

Mercedes Benz paraqit makinën e tyre të re, Vision EQS, që përfaqëson planet e kompanisë për të ardhmen e makinave elektrike. Ky version elektrik kap 100 km/orë për 4.5 sekonda, dhe ka shpejtësi maksimale prej 200 km/orë. Koncepti është pjesë e...

Modeli i ardhshëm Galaxy Fold do të shitet globalisht

Duket se thashethemet e hershme në lidhje me Samsung Galaxy Fold si një pajisje e kufizuar kanë qenë të sakta. Kjo pasi deri më tani, vetëm një pjesë e vogël e vendeve në botë, të tilla si Koreja e Jugut...

Roboti katërkëmbësh i “Boston Dynamics” tani mund të blihet nga kushdo

Kompania Boston Dynamics, e cila ka marrë me miliona shikime në Youtube me robotët e saj tepër të avancuar, ka vendosur që njërin prej tyre ta nxjerrë në shitje. Spot është roboti katërkëmbësh i Boston Dynamics, i cili mund të...

“Google” fiton betejën ligjore, do të fshijë përmbajtjet vetëm në Europë!

Gjykata Evropiane e Drejtësisë konstatoi se “Google” nuk ka përse të fshijë përmbajtje të caktuara në gjitha botën. Kjo do të thotë se kompania duhet të heqë rezultatet e kërkimit vetëm në Evropë, dhe jo gjetkë, nëse merr kërkesë të...

Sa kushtojnë iPhone e rinj në 15 vende të ndryshme?

Pas aktivitetit të 10 Shtatorit ku Apple prezantoi tre iPhone të rinj, mbase jeni duke menduar për të blerë një të tillë. Modeli 11 Pro Max është iPhone më i shtrenjtë që aktualisht mund të blini ndërsa iPhone 8 është...
- Advertisement -

LAJMET TË FUNDIT

Humbja e BDI-së në zgjedhjet parlamentare të 12 prillit të këtij viti do jetë fitore për shqiptarët

Në zgjedhjet parlamentare të viti 2016, BDI-së iu përgjysmuan deputet. Por në njëfarë mënyre u dyfishua  ndikimi politik i...
- Advertisement -

Ekskluzive: Dorëhiqet kryetari i këshillit më të madhë vendorë të BDI në Kërçovë

Sipas informacioneve që ka siguruar portali Infomagazin, Lulzim Limani kryetar i këshillit më të madhë vendorë në Kërçovë ka dhënë dorheqje në shenjë revolte...

Sela pas takimit me Kurtin, në takim me aktivin politik të ASH Tetovë

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, sot ka realizuar takim me kryeministrin e Kosovës Albin Kurtin. Pas këtij takimi kreu i ASH-së, ka realizuar edhe...

Kush janë “hot” femrat që votojnë online për Lëvizjen Besa? ( foto)

Kush janë "hot" femrat që votojnë online për Lëvizjen Besa? ( foto) Sa më shumë që ofrohen zgjedhjet partitë politike bëjnë analizat dhe kalkulimet e...

Takimi i dytë mes Aleancës dhe Alternativës temë diskutimi programi zgjedhorë

Ja postimi i plotë nga faqja zyrtare e Alternativës: Sonte në selinë e Alternativës u zhvillua takimi i dytë mes grupeve të punës të koalicionit...
error: Content is protected !!