POLITIK VENDORE

Takim kordinues mes rinisë së Aleancës dhe Alternativës

Kryetari i Forumit rinor të Aleancës për Shqiptarët, Omer Ajdini në rrjetin social fejsbuk ka shpërndarë një fotografi nga takimi në mes kryesisë së ngushtë të forumit rinor të Aleancës për Shqiptarët dhe Alternativës. “Takim njoftues dhe koordinues i Kryesisë...

Dhjetë deputetët që turpëruan shqiptarët,po kush janë ata…!?

  Sot edhe zyrtarisht u konfirmua se megjithatë më 12 prill do të ket zgjedhje,pasi miratimit të ligjit për prokurinë dhe disa ligje tjera si ai për ushtrinë dhe këshillin e prokurorëve,kuvendi më në fundë u shpërbë një vitë para...

Pritje madhështore nga Struganët për Aleancën për Shqiptarët

Struga fuqishëm mbështet ndryshimin me Aleancën për Shqiptarët Aleanca për Shqiptarët vazhdon të takojë qytetarët gjithandej nga Likova deri në Strugë. Kryetari i Aleancës Ziadin Sela sonte ka folur para bashkvendasëve të tijë në Strugë në një takim madhështorë,salla dukej e...

Gjyla Çeliku: Bashkë me një grup intelektualësh do mbështesim opozitën e vërtet shqiptare Aleanca-Alternativa

Apel deri te Lëvizja Besa Unë Gjyla Çeliku, duke parë ikjen e rinisë dhe nevojën për ndryshim në vendin tonë, bashkë me bashkëshortin tim dhe një grup intelektualësh krijuam një nismë “Ne jemi ndryshimi” për të ndihmuar bashkimin e opozitës...

BDI dje kërkonte Vetting, sot ka frikë të votojë Ligjin e Prokurorisë Publike?

Bashkimi Demokratik për Integrim, ende nuk ka vendosur që të votojë Ligjin për Prokurori Publike. Sipas informatave, ata janë kundër këtij ligji ku së bashku me VMRO-DPMNE do të bëjnë çmos që ky ligj të bllokohet në Kuvend. E...

Skenari: BDI po përgaditet të përdhosë bustin e Skenderbeut!?

Burime partiake brenda BDI-së thonë se një grup simpatizuesish të partisë së tyre në Shkup, kanë filluar përgatitje që këtyre ditëve të njollosin dhe dëmtojnë bustin e Skënderbeut në Shkup. “Skenari është i njëjtë me atë kur para zgjedhjeve lokale...

BDI dhe VMRO janë bërë bashkë është bllokuar puna e Kuvendit

Sekretari I përgjithshëm i LSDM-së, Lupço Nikollovski ka paralajmeruar mundesine për formim të një shumice te re parlamentare. Përmes Facebookut, Nikollovski shkruan se në rast se nuk kalojnë në Kuvend ligjet e rëndësishme, do të formohet qeveri e re...

Gjyla Çeliku: Abdushi i Besës në gatishmëri për të sulmuar Aleancën por asnjëherë BDI-në

Gjyla Çeliku: Abdushi i Besës në gatishmëri për të sulmuar Aleancën por asnjëherë BDI-në Në emisionin ,,Rruga Drejt" me Arta Tahirin në Alsat-M është zhvilluar një debat i ashpët mes pjesmarrësve në panel. Përfaqsuesi i Aleancës Remzi Mehemdi është gjendur në...

Remzi Mehmedi: Aleanca bëri një veprim bashkues këtë hapë ta ndjekin edhe subjektet tjera

Të ftuar në emisionin ,,Rruga Drejt" me Arta Tahirin sonte në panel të ftuar janë Remzi Mehmedi nga Aleanca për Shqiptarët,Izet Mexhiti nga BDI dhe Abdush Demiri nga Lëvizja Besa për të diskutuar rreth aktualiteteve politike në vendë. Remzi Mehmedi...

Ish-ushtari i UÇK: Ali Ahmetit më shumë i intereson ligji i ,,pederave” se gjaku i Dëshmorëve

Na e bani hallall o ju fëmijët e dëshmorëve dhe invalidëve të luftes së UÇK-së... Shqiptarët të cilët votuan BDI-në votuan për luftëtarët mbrojtës të sllavizmit... Branisllav Sinadinovskin dhe Branislav Manajllovskin Branisllav është në gjuhën serbe që në përkthim do të thotë: Luftëtarë...
- Advertisement -

LAJMET TË FUNDIT

Takim kordinues mes rinisë së Aleancës dhe Alternativës

Kryetari i Forumit rinor të Aleancës për Shqiptarët, Omer Ajdini në rrjetin social fejsbuk ka shpërndarë një fotografi nga...
- Advertisement -

Dhjetë deputetët që turpëruan shqiptarët,po kush janë ata…!?

  Sot edhe zyrtarisht u konfirmua se megjithatë më 12 prill do të ket zgjedhje,pasi miratimit të ligjit për prokurinë dhe disa ligje tjera si...

Pritje madhështore nga Struganët për Aleancën për Shqiptarët

Struga fuqishëm mbështet ndryshimin me Aleancën për Shqiptarët Aleanca për Shqiptarët vazhdon të takojë qytetarët gjithandej nga Likova deri në Strugë. Kryetari i Aleancës Ziadin Sela...

Gjyla Çeliku: Bashkë me një grup intelektualësh do mbështesim opozitën e vërtet shqiptare Aleanca-Alternativa

Apel deri te Lëvizja Besa Unë Gjyla Çeliku, duke parë ikjen e rinisë dhe nevojën për ndryshim në vendin tonë, bashkë me bashkëshortin tim dhe...

BDI dje kërkonte Vetting, sot ka frikë të votojë Ligjin e Prokurorisë Publike?

Bashkimi Demokratik për Integrim, ende nuk ka vendosur që të votojë Ligjin për Prokurori Publike. Sipas informatave, ata janë kundër këtij ligji ku së...
error: Content is protected !!