REGJION

Udhëtimi në Barcelonë, zbardhet mashtrimi i radhës i Erion Veliajt

Erion Veliaj ka mashtruar për paratë e udhëtimit në Barcelonë. Udhëtimi nuk u pagua nga Fusha. 2 ditë në barcelonë kushtuan 9 milionë lekë nga paratë e taksave. Denoncimin e ka bërë Partia Demokratike përmes ish-deputetes Dhurata Çupi. Deklarata Nën drejtimin e...

Ç’thonë kandidatët për kryeministër për dialogun Kosovë-Serbi

Qeveria e re e Kosovës që do të dalë pas zgjedhjeve të 6 tetorit si çështje të pakapërcyeshme do të ketë dialogun me Serbinë. e re e Kosovës do të duhet të përballet me temën e dialogut me Serbinë, pavarësisht...

Pas kushteve të Bundestagut, Kuvendi përgatit rezolutë për çeljen e negociatave (DOKUMENTI)

Një projektrezolutë me 10 pika është përgatitur në formën e një drafti nga Kuvendi, në prag të vendimit të Bashkimit Europian për çeljen ose jo të negociatave me Shqipërinë. Në draftrezuloutë theksohet se në prag të vendimit të BE, konsiderohet...

Rama e Thaçi takohen me ish-presidentin Bill Clinton

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama po qëndrojnë në Francë ku do të marrin pjesë në ceremoninë e varrimit të ish-presidentit francez, Jacques Chirac. Në këtë ceremoni varrimi po marrin pjesë edhe shumë liderë botëror,...

Kosovë, një milion euro për fushatën elektorale

Rreth një milion euro është shuma që iu lejohet subjekteve politike që garojnë në zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit, që të shpenzojnë për fushatën zgjedhore, e cila ka nisur më 25 shtator. Por, përfaqësues të shoqërisë civile konsiderojnë se kjo...

Thaçi: SHBA-ja po na ndihmon integrimin euro-atlantik të Kosovës

Në një foto në krah të ambasadorëve të SHBA-së në OKB dhe Gjermani, Thaçi shkruan: “Gjatë pritjes së presidentit Donald Trump, takova dy miq të Kosovës, ambasadoren Kelly Craft dhe ambasadorin Richard Grenell, shtyllën kurrizore të marrëdhënieve diplomatike të...

Takim i liderëve në Bullgari, diskutohet për Maqedoninë e Veriut

Presidenti i Bullgarisë Rumen Radev për sot ka caktuar takim konsultativ të kreut shtetëror për raportet bilaterale me Maqedoninë e Veriut dhe ftesën që e pret nga BE për fillim të negociatave për anëtarësim. Tema është “Pasqyra e marrëdhënieve bilaterale...

Vetëvendosje: Do i tregojmë Veselit e Haradinajt si luftohet korrupsioni, LDK nuk e di si ç’kapet shteti

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca thotë se më 7 tetor, Kadri Veseli do e kuptojë se si luftohet korrupsioni, ndërsa më 6, në ditën kur edhe mbahen zgjedhjet nacionale, kundërkandidatja Vjosa Osmani do e kuptojë se kujt i...

Lufta kundër korrupsionit, analisti: Veseli në një linjë me politikat e SHBA

Gjatë viteve të fundit është parë që lufta kundër korrupsionit është shndërruar në një prioritet i politikës së jashtme amerikane dhe i Presidentit, Donald Trump. Kjo është reflektuar edhe në Kosovë, ku administrata amerikane ka qenë shumë e ashpër në...

Veseli: Bashkatdhetarët nuk do të paguajnë polisat e sigurimeve kur vijnë në Kosovë

Kandidati i Partisë Demokratike për kryeministër të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka qëndruar sot në pikën kufitare në Merdare. Aty Veseli ka takuar një bashkatdhetar i cili po hynte në Kosovë Veseli ia ka shpjeguar atij pjesën e programit të...
- Advertisement -

LAJMET TË FUNDIT

Bardhyl Alia: Këndvështrimi i situatës në RMV

Shkruan Bardhyl Alia:   Më pyetën Me pyeten çfar eshte kendveshtrimi  im  ndaj  situates ne Maqedoni( RMV) çfar kendveshtrimi prêt prej meje ,...
- Advertisement -

Më 12 prill do jemi në vendlindje për të mbështetur Aleancën për Shqiptarët

Aleanca për Shqiptarët-dega për Zvicërr ka mbajtur mbledhje ku është diskuruar rreth aktiviteve politike me theks të veçantë zgjedhjet e përgjithshme që do të...

Ziadin Sela nga Tirana: Qeveria LSDM-BDI e ka humbur që moti betejën me krimin dhe korrupsionin

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela në një intervistë për Euronews Albania, ka deklaruar se Qeveria aktuale e koalicionit LSDM-BDI ka dështuar në...

Ish ushtari i UÇK-së: ‘Me pas ditë që vjen kjo ditë asnjëherë nuk do tua kisha ruajtur shpinën’

Ish pjestari i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare Ramush Hasallari, ka thumbuar kreun e Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmetin nëpërmjet një fotografie të postuar në...

Ziadin Sela apel administratorëve shqiptarë: Ju garantojmë mbështetje dhe avansim

Ziadin Sela i shoqëruar nga kryesia e ngushtë po vazhdon takimet me qytetarët duke bashkëbiseduar me ç'do shqiptarë për të dëgjuar hallet,sugjerimet,këshillat por dhe...
error: Content is protected !!