TOP LAJMET

Më 12 prill do jemi në vendlindje për të mbështetur Aleancën për Shqiptarët

Aleanca për Shqiptarët-dega për Zvicërr ka mbajtur mbledhje ku është diskuruar rreth aktiviteve politike me theks të veçantë zgjedhjet e përgjithshme që do të mbahen më 12 prill në Maqedoninë e Veriut. Në mënyrë unanime është sjellur vendim që...

Ziadin Sela apel administratorëve shqiptarë: Ju garantojmë mbështetje dhe avansim

Ziadin Sela i shoqëruar nga kryesia e ngushtë po vazhdon takimet me qytetarët duke bashkëbiseduar me ç'do shqiptarë për të dëgjuar hallet,sugjerimet,këshillat por dhe kritikat. Sela mbrëme ka qëndruar në Komunën e Bogovinës ku ka zhvilluar disa takime me qytetarët...

BDI-ja punson maqedonas kurse shqiptarët ikin në Gjermani

  Nëse nuk do të ishte tragjike, patjetër që do të ishte komike. Por për fat të keq, mendjet kriminogjene të zyrtarëve qeveritarë shpesh po shtyjnë kufijtë e asaj që më parë njihej si krim, dhe kështu është edhe vendimi...

Zekolli: Propozimi i Ziadin Selës një lëvizje maestrale dhe ,,NATO goditje” për pushtetin

Diplomati Arsim Zekolli e quan lëvizje maestrale propozimin e Ziadin Seles për ratifikim të protokolit për antarsim në NATO të RMV-së dhe e quan NATO-goditje për pushtetin LSDM dhe BDI duke filluar nga Kryeministri Zaev,Bujari,Sheqerinska,Dimitrovi etj. Ja si e komenton...

Objektit të Komunës Haraçinë i është ndërprerë rryma elektrike

Objektit të Komunës Haraçinë i është ndërprerë rryma elektrike Prej më shumë se një javë punonjësit e Komunës së Haraçinës nuk mundë të punojnë për shkak se kompania EVN i ka këputur rrymën elektike për shkak të mospagesës. Nuk ka as...

Joveski: Në rastin “Reket” nuk ka ndikime të huaja (VIDEO)

Procedura për sqarimin e çështjes së "Reket, t kryhet në mënyrë gjithëpërfshirëse, pa asnjë efekt anësor, duke siguruar prova përkatëse kundër atyre që janë të përfshirë në këtë çështje, tha Prokurori i Përgjithshëm Ljubomir Joveski. Në panelin "Si kundër korrupsionit",...

14 aksidente në Shkup, një person i lënduar rëndë

Një bashkudhëtar u lëndua rëndë në një nga gjithsej 14 fatkeqësitë e komunikacionit, që kanë ndodhur në Shkup gjatë ditës së djeshme. Në tetë fatkeqësi lehtë janë lënduar 14 persona, ndërsa në pesë u shkaktua vetëm dëm material. Nga SPB...

“Reket”, Janeva dhe Boki 13 së pari do të kontrollojnë dëshmitë, pastaj do të japin deklaratë

E dyshuara e tretë në rastin “Reket”, ish prokurorja speciale publike Katica Janeva, njëjtë si edhe i dyshuari i parë Bojan Jovanovski-Boki 13, dje në Prokurorinë Themelore Publike për Krim të Organizuar dhe Korrupsion kërkoi që të kontrollojë dëshmitë,...

Një katastrofë tjetër ekologjike: Vardari merr ngjyrë të verdhë(VIDEO)

Një video e shkurtër e lumit Vardar në Jurumleri, i cili ka marrë ngjyrë të verdhë nga ndotja, është publikuar në rrjetet sociale ditën e djeshme. Pamjet mund të shihen edhe nga Inspektoriati i Qytetit të Shkupit dhe kryetari Shilegov,...

“Bombat”, Ahmeti dhe Thaçi në takime të fshehta?!

Publikuesi i bombave Sheqerim Ahmedi, i njohur si El Cheka, ka publikuar një bombë ku dëgjohet kreu i PDSH-së Menduh Thaçi, i cili flet për takimin me Edi Ramën. Bashkëbiseduesi i tij e pyet me shaka a je taku...
- Advertisement -

LAJMET TË FUNDIT

Bardhyl Alia: Këndvështrimi i situatës në RMV

Shkruan Bardhyl Alia:   Më pyetën Me pyeten çfar eshte kendveshtrimi  im  ndaj  situates ne Maqedoni( RMV) çfar kendveshtrimi prêt prej meje ,...
- Advertisement -

Më 12 prill do jemi në vendlindje për të mbështetur Aleancën për Shqiptarët

Aleanca për Shqiptarët-dega për Zvicërr ka mbajtur mbledhje ku është diskuruar rreth aktiviteve politike me theks të veçantë zgjedhjet e përgjithshme që do të...

Ziadin Sela nga Tirana: Qeveria LSDM-BDI e ka humbur që moti betejën me krimin dhe korrupsionin

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela në një intervistë për Euronews Albania, ka deklaruar se Qeveria aktuale e koalicionit LSDM-BDI ka dështuar në...

Ish ushtari i UÇK-së: ‘Me pas ditë që vjen kjo ditë asnjëherë nuk do tua kisha ruajtur shpinën’

Ish pjestari i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare Ramush Hasallari, ka thumbuar kreun e Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmetin nëpërmjet një fotografie të postuar në...

Ziadin Sela apel administratorëve shqiptarë: Ju garantojmë mbështetje dhe avansim

Ziadin Sela i shoqëruar nga kryesia e ngushtë po vazhdon takimet me qytetarët duke bashkëbiseduar me ç'do shqiptarë për të dëgjuar hallet,sugjerimet,këshillat por dhe...
error: Content is protected !!