TOP LAJMET

Sveçla dhe Qalaj kanë bërë dhurimin vullnetarë të gjakut

Ushtruesi i detyrës së ministrist të Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, njëherësh Koordinator i Grupit Ndër-institucional për Menaxhimin e Incidenteve, Xhelal Sveçla, i shoqëruar nga drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, i janë bashkëngjitur iniciativës...

Epidemiologia paralajmëron qytetarët: Masat do të lehtësohen

Epidemiologia Rovena Daja, në një lidhje të drejtpërdrejtë me studion në A2, deklaroi se në Shqipëri “do të vijojmë ta kemi kurbën e sheshtë, me shpresën se me kalimin e ditëve ajo do të ulet derisa të mos kemi...

KMDLNJ: Kërkojmë përgjegjësi për dëmtimin e varrezave të romëve, ashkalinjve dhe egjiptasve në Rahovec

Këshilli për mbrojtjen e të drejtave dhe të lirive të njeriut ka reaguar për dëmtimin e varrezave të Romëve, Ashkalive dhe Egjiptasve në Rahovec.“KMDLNJ  kërkom hetime të shpejta dhe nxjerrje para drejtësisë të atyre që vandalizuan varrezat e pjesëtarëve...

Lista Serbe kërkon shkarkimin e Nenad Rashiqit

Lista Serbe kërkon shkarkimin e Nenad Rashiqit i cili sipas tyre  akuzohet për keqpërdorim të detyrës zyrtare nga funksioni i drejtorit të zyrës për komunitete, transmeton Klan Kosova.“Lista Serbe pohon që me shkarkimin e Nenad Rashiqit, Kurti ka mundësi...

Basha apel qeverisë: Pagesa e mbijetesës për këdo që ka humbur punën s’mund të vonohet asnjë ditë!

Kreu i PD, Lulzim Basha i ka bërë thirrje qeverisë që të shpërndajë pa asnjë vonesë fondet e ndihmës ekonomike dhe të rrisë buxhetin për emergjencën. Sipas Bashës me mijëra njerëz në të gjithë vendin tregojnë mungesën e ndihmës dhe...

Hajdari arsyeton shkarkimin e menaxhmentit të Postës së Kosovës

Ministrja e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike, Rozeta Hajdari,  gjatë konferencës sw sotme pwr media ka thënë se shkarkimi i menaxhmentit të Postës së Kosovës ishte në përputhje me ligjin për ndërmarrjet publike.“Sot bordi i përkohshëm...

Kredimarrësit që shtyjnë shlyerjen e borxheve gjatë pandemisë, s’kanë interes shtesë

Drejtori i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, ka bërë të ditur se sot bashkë me me Drejtorin e OEAK, Arian Zekën, kanë mbajtur takimin e radhës me Guvernatorin e Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti.Rukiqi deklraoi se në...

Komuna e Prishtinës miraton pakon emergjente “Prishtina 1” (VIDEO)

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka njoftuar se sot është improvizuar një asamble komunale, në të cilën janë marrë disa vendime.Ahmeti në një lidhje direkte për Klan Kosova u shpreh se me këtë veprim Komuna e Prishtinës...

Zëvendësministri Sadiku tregon se a po mbahet grevë urie në karantinën në Qendrën e Studentëve

Zëvendësministri i Shëndetësisë, Izet Sadiku, ka thënë se nga 19 marsi i këtij viti 809 persona kanë qëndruar në karantinën në Qendrën e Studentëve.Ai thënë se mbiu 300 veta janë liruar deri tash për të qëndruar në vetizolim, kurse...

Lokja 90 vjeçare nga Hasi shërohet nga Koronavirusi

Një lajm i mirë vjen nga veriu i Shqipërisë. Lokja 90-vjeçari nga Hasi është shëruar nga coronavirusi. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri i Shqipërisë Edi Rama përmes një shënimi në Facebook. Pas shërimit të plotë e moshuara ka lënë...
- Advertisement -

LAJMET TË FUNDIT

Lazio blindon Strakoshën, arrihet akordi për rinovimin e kontratës

Lazio blindon Thomas Strakoshën edhe për 5 vite të tjera. Duke parë interesimin e klubeve prestigjoze të Europës për të...
- Advertisement -

Mbi 100,000 të vdekur nga koronavirusi në botë

Numri i të vdekurve nga koronavirusi në botë e ka kaluar shifrën 100,000. Të infektuar llogaritet të jenë 1.6 milionë njerëz. Vdekja e parë ndodhi në...

Filipçe: Me sukses amortizohet goditja e koronavirusit, kemi rritje lineare

Shkup, 10 mars 2020 (INFOMAGAZIN) – Në 24 orët e fundit në shtet janë bërë 496 testime të Kovid-19, prej të cilëve janë konfirmuar pozitivë...

Sveçla dhe Qalaj kanë bërë dhurimin vullnetarë të gjakut

Ushtruesi i detyrës së ministrist të Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, njëherësh Koordinator i Grupit Ndër-institucional për Menaxhimin e Incidenteve, Xhelal Sveçla, i...

Epidemiologia paralajmëron qytetarët: Masat do të lehtësohen

Epidemiologia Rovena Daja, në një lidhje të drejtpërdrejtë me studion në A2, deklaroi se në Shqipëri “do të vijojmë ta kemi kurbën e sheshtë,...
error: Content is protected !!