OPINIONE

Merreni me mendë kush na udhëheqë Blerim Bexheti,Bujar Osmani,Artan Grubi,Sadulla Duraku..

Konflikti verbal publikë mes Blerim Bexhetit e Muhamed Zeqirit ka ngjallur reagime të ndryshme në opinion,sidomos në rrjetet sociale. Doktor Rexhail Ramadani duke komentuar rastin,në profilin e tijë shkruan: postimi origjinal nga FB: SHQIPTARET NË MAQEDONI SJANË KOMB SERIOZ , kane...

Thaçi sulmon Haradinajn në VOA: Cënoi raportet me SHBA, kufijtë mashtrim elektroral

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i tha Zërit të Amerikës se qeveritë mund të vijnë dhe të shkojnë, por marrëdhëniet e Kosovës me Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimin Evropian nuk do të cenohen asnjëherë. Ndërsa thotë se ai asnjëherë nuk...

Rama flet pas takimit me Merkel: Do bëjmë çmos që zëri i Gjermanisë të jetë në favor të Shqipërisë

Kryeministri Edi Rama është prononcuar pas takimit që zhvilloi në Berlin me kancelaren gjermane, Angela Merkel. Duke ruajtur konfidencialitetin formal të takimit, Rama shprehet: “Kancelarja pati vlerësime shumë inkurajuese pozitive dhe ajo që është më e rëndësishme, një predispozitë...

Lazim Destani: Prizrenit duhet të ja kthejmë peshën që e ka pasur në kohën e Lidhjes së Prizrenit

Për dy ditë me radhë, në datat 5 dhe 6 korrik 2019, u mbajt në Prizren, Kosovë, Forumi i Bashkëinvestimeve dhe Rrjetëzimit, i thirrur nga organizata Germin, në bashkëpunim me Komunën e Prizrenit dhe partnerë të tjerë. Në këtë...

Ramadani: Sulejman Rexhepi ka shkelur edhe procedurat edhe Sheriatin, mund të arrestohet (Video)

Ramadan Ramadani konsiderohet ndër analistët dhe njohësit më të mirë të zhvillimeve në Bashkësinë fetare Islame të Maqedonisë së Veriut. Për këtë arsye, Lajm.Tv ka zhvilluar një intervistë me Ramadanin, për të dëgjuar opinionet e tij rreth këtyre zhvillimeve. Ai...

Rama sulmon mediat dhe gazetarët: Derrhane, zuzarë, kazan… kadrinj

Kryeministri Rama sulmoi mediat dhe gazetarët gjatë fjalës së tij në Kongresin e PS duke i quajtur derrhane, zuzarë e kadrinj Edi Rama: A keni parë në ndonjë portal këtë Shqipëri. A debatohet gjëkundi për këtë Shqipëri?! Përkundrazi çdo ditë...

Opinione ekskluzive – BLERIM REKA & ZGJEDHJET PRESIDENCIALE -2019

Cili është favori politik i shqiptarëve në RMV me kandidaturën e pavarur të BLERIM REKËS të mbështetur nga opozita shqiptare ASH-ja dhe LB-ja, - Çka simbolizon kjo kandidaturë në raundin e parë dhe çka në (për) raundin e dytë, - A...

Haradinaj zbulon darkën në shtëpinë e Thaçit: Ishte iniciativë e Ramës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Hardinaj ka folur mbrëmjen e sotme për darkën që liderët e Kosovës dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama patën para pak ditësh në shtëpinë e re të Hashim Thaçit. Nga mediat u përfol se Haradinaj ishte...

Linkeviçius: Lituania mes të parave do ta ratifikojë Protokollin për anëtarësim të Maqedonisë në NATO

Lituania do të jetë mes vendeve të para që do ta nënshkruajë Protokollin për inkuadrim të Maqedonisë në NATO me çka do të mundësohet edhe rrethimi i Marrëveshjes së Vilnusit nga viti 2000 si Deklarata për mbështetje të ndërsjellë...
- Advertisement -

LAJMET TË FUNDIT

Humbja e BDI-së në zgjedhjet parlamentare të 12 prillit të këtij viti do jetë fitore për shqiptarët

Në zgjedhjet parlamentare të viti 2016, BDI-së iu përgjysmuan deputet. Por në njëfarë mënyre u dyfishua  ndikimi politik i...
- Advertisement -

Ekskluzive: Dorëhiqet kryetari i këshillit më të madhë vendorë të BDI në Kërçovë

Sipas informacioneve që ka siguruar portali Infomagazin, Lulzim Limani kryetar i këshillit më të madhë vendorë në Kërçovë ka dhënë dorheqje në shenjë revolte...

Sela pas takimit me Kurtin, në takim me aktivin politik të ASH Tetovë

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, sot ka realizuar takim me kryeministrin e Kosovës Albin Kurtin. Pas këtij takimi kreu i ASH-së, ka realizuar edhe...

Kush janë “hot” femrat që votojnë online për Lëvizjen Besa? ( foto)

Kush janë "hot" femrat që votojnë online për Lëvizjen Besa? ( foto) Sa më shumë që ofrohen zgjedhjet partitë politike bëjnë analizat dhe kalkulimet e...

Takimi i dytë mes Aleancës dhe Alternativës temë diskutimi programi zgjedhorë

Ja postimi i plotë nga faqja zyrtare e Alternativës: Sonte në selinë e Alternativës u zhvillua takimi i dytë mes grupeve të punës të koalicionit...
error: Content is protected !!